Pritarta Savivaldybės mero A. Vaicekausko 2021 m. veiklos ataskaitai

0
488

Balandžio 28 d. vykusiame Prienų rajono savivaldybės tarybos posėdyje išnagrinėta daugiau nei 30 sprendimų projektų. Daugiausia dėmesio posėdyje buvo skirta mero Alvydo Vaicekausko 2021 metų veiklos ataskaitai.

Kaip ataskaitos pristatymo metu pažymėjo meras, praėjusieji metai buvo sėkmingi investicinių projektų ir suplanuotų darbų įgyvendinimo prasme. Sėkmingai į savivaldybės biudžetą rinktos pajamos leido perskirstyti dar daugiau lėšų ir patenkinti dar daugiau gyventojų poreikių. Anot mero, biudžeto pajamų surinkimą lemia tai, kad Taryba labai sėkmingai svarsto visus su nuolaidomis, mokesčiais susijusius klausimus, neinama populistiniu keliu ir dažnu atveju randamas bendras sutarimas.

Taip pat pasidžiaugta sėkminga naujojo baseino veikla, prasidėjusiomis veiklomis Prienų bendruomenės ir laisvalaikio centre, įkurtu Turizmo ir verslo informacijos centru, užbaigta Jiezno PSPC renovacija, toliau tvarkomomis viešosiomis erdvėmis, saulės jėgainių įrengimu ant viešųjų pastatų, pasiteisinusia dalyvaujamojo biudžeto iniciatyva. Bendruomenių įsitraukimas ir įgyvendintų projektų nauda visuomenei paskatino ir toliau šią iniciatyvą tęsti. Vėl primintos ambicijos Prienų rajonui tapti kurortine teritorija.

Ataskaitos metu paminėti ir išskirtiniai projektai – įrengtas poeto Justino Marcinkevičiaus atminimo įamžinimo kiemelis prie viešosios bibliotekos Prienuose, sėkmingai veiklą pradėjo mobilioji biblioteka.

Meras pabrėžė, kad investicijos į aplinką, pastatus pritraukia ir verslus. Vienas iš naujausių pavyzdžių – Savivaldybės lėšomis šiuolaikiškai atnaujinta Prienų kultūros ir laisvalaikio centro kavinė, kurioje įsikūrė Šeimos restoranas, teikiantis maitinimo paslaugas.

Kalbėdamas apie problemas meras pabrėžė, kad yra daug rūpesčių dėl kelių, praėjusi žiema juos dar paaštrino, todėl šiais metais laukia užduotis kuo efektyviau ir skaidriau paskirstyti turimas lėšas seniūnijų kelių priežiūrai.

Šiais metais laukia ir daugiau iššūkių, nes pajamų surinkimą, pasak mero, gali koreguoti ekonominė situacija, karas Ukrainoje, taip pat būtina naujam finansavimo laikotarpiui teisingai suplanuoti darbus pagal prioritetus.

Baigdamas ataskaitą A. Vaicekauskas padėkojo Tarybos nariams, administracijai, biudžetinėms įstaigoms – tai, anot mero, komanda, su kuria galima padaryti visus darbus.
Mero 2021 m. veiklos ataskaitai pritarė 17 iš 20 posėdyje dalyvavusių tarybos narių (2 susilaikė, 1 nebalsavo).

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai