Prienuose pradės veikti atvira jaunimo erdvė „Jaunimo kampas“

0
2541

Šių metų balandžio 11 d. Prienų kultūros ir laisvalaikio centre bus atidaryta atvira jaunimo erdvė „Jaunimo kampas“. Jaunimo erdvės iniciatoriai – asociacija „Iš idėjos“, VšĮ Jaunimo organizacija „Prienai“, Prienų r. savivaldybė ir Prienų kultūros ir laisvalaikio centras.

Šiuo metu Jaunimo reikalų departamentui yra pateikta paraiška dėl atviros jaunimo erdvės veiklų projekto 2018 metams finansavimo. Gavus finansinę paramą, Prienų kultūros ir laisvalaikio centre nuolat veiktų atvira jaunimo erdvė „Jaunimo kampas“. Kol taps aišku, ar bus skirtas finansavimas iš Jaunimo reikalų departamento, atviros jaunimo erdvės veiklai ir įsikūrimui dalinis finansavimas skirtas iš Prienų rajono savivaldybės biudžeto (Kultūros, sporto, jaunimo ir bendruomenės veiklos aktyvinimo programos priemonės „Jaunimo veiklos aktyvinimas“ lėšos). „Norime pasižiūrėti, ar atviros jaunimo erdvės principas pasiteisins, ar tikrai mūsų jaunimui tokia vieta reikalinga, ar jie noriai lankysis ir dalyvaus veiklose,“ – sako Prienų r. savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas. „Tikimės, kad „Jaunimo kampas” taps ta vieta, kur kiekvienas jaunuolis gali jaustis saugus, svarbus, veikti tai, ką nori, atrasti ir realizuoti save,“ – teigia jaunimo reikalų koordinatorius Adomas Kubilius.

Atvira jaunimo erdvė – vieta, kurioje 14–29 m. jaunimas galės burtis ir saugiai leisti laisvalaikį, dalyvauti įvairiose jaunimo užimtumo veiklose nepriklausomai nuo jų socialinės padėties, pažiūrų ar išsilavinimo. Atviroje jaunimo erdvėje pagrindinis veikėjas yra jaunimo darbuotojas, siekiantis asmeninio ir socialinio jauno žmogaus tobulėjimo tiek per individualų darbą su atskirais asmenims, tiek dirbdamas su grupėmis ir turintis šiam darbui reikalingų profesinių kompetencijų. Atviroje erdvėje darbuosis asociacijos „Iš idėjos“ vadovė Larisa Šaltienė ir jaunimo darbuotojas Jonas Ellikas, kuris turi sukaupęs nemažą atviro darbo su jaunimu patirtį.

Jaunimo erdvėje veiklos bus vykdomos atsižvelgiant į jaunų žmonių norus bei poreikius, dalyvavimas veiklose nebus priverstinis, teikiamos paslaugos nemokamos, o jaunuolis pats nuspręs, ar jam tai įdomu ar ne. Čia jaunuoliai galės tiesiog ramiai pabūti, prisiglausti, saugiai praleisti laisvalaikį.

Atviros jaunimo erdvės adresas – Vytauto g. 35, Prienai. Balandžio mėnesį jaunuoliai bus laukiami trečiadieniais–penktadieniais nuo 16.00 iki 20.00 val.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai