Prienuose nuvilnijo jau antrasis Duonos ir ugnies festivalis

0
413

Rugpjūčio 27 d. Prienuose nuvilnijo jau antrasis Duonos ir ugnies festivalis.

Festivalis organizuojamas rugpjūčio pabaigoje, kai laukuose baigti didžiausi darbai, nupjauti javai ir iš pirmųjų grūdų jau galima iškepti šiųmečio derliaus duonos. Šiuo festivaliu tarsi atiduodame pagarbą žemei, žmogui, duonai, ugniai – tiems, kas augina, dirba ir maitina.

Įžanginis festivalio renginys įvyko rugpjūčio 24-ąją įstaigos „Meninė drožyba“ kieme, kur vyko šiaudinių skulptūrų rišimo kūrybinės dirbtuvės. Jas vedė tautodailininkė Eglė Valentė su vyru Aleksandru.

Trys keturių metrų aukščio skulptūros, simbolizuojančios derlingumą, rugio dvasią ir deivę Laimą, sustojo ant tvenkinio kranto Beržyno parke laukti šeštadienio šventės. Jai atėjus, nuo ryto parke įsikūrė mugės dalyviai: tautodailininkai, duonos kepėjai, prekybininkai, pramogų organizatoriai.

Šventė Beržyno parke

Beržyno parkas jau nuo vidurdienio pakvipo duona ir iš tolo viliojo iš nedidelių krosnelių kylančiais dūmais. Didelio dėmesio susilaukė Širvintų r. amatininkų Editos Gragaliūnaitės ir Gintaro Ruzgio ruginės duonos kepimo edukacija, paįvairinta patraukliu pasakojimu. Šalia kitą – šakočių kepimo – edukaciją vedė amatininkė Onutė Raudeliūnienė, o jai talkino visi, kas tik norėjo. Be dėmesio neliko ir „Viduramžių pasiuntinių“ vykdoma neraugintos duonos kepimo ir ugnies kūrimo edukacijos. Prienų krašto muziejus visus norinčius mokė kulti, malti, o tradicinių amatų meistrė, duonos kepėja Miglė Dalgedaitė kvietė įspūdingoje krosnyje ant ratų išsikepti savo duonelės kepaliuką.

Prienų kraštas ne tik išsiskiria savo krašto ūkininkais, čia taip pat sklando legendos apie „Marčios“ duoną, o Prienų krašto muziejaus edukacinė programa „Duonos kelias iki stalo“ žinoma visoje Lietuvoje. Sveikindamas festivalio dalyvius, Duonos ir ugnies festivalio globėjas Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas pasidžiaugė užbaigtais rudens darbais bei pilnais aruodais, o festivalio dalyviams linkėjo geros nuotaikos ir gražios šventės.

Gardžiausiu patiekalu pripažintas Pakuonio atstovės Aldonos Skiparienės pagamintas duonos tortas

Gardžiausio patiekalo konkurse 27 dalyviai pristatė 19 patiekalų iš duonos. Vertinimo komisijai, kurioje dirbo Šeimos restorano vadovė Dainora Beliūnienė, Rimos Navikauskienės individualios įmonės gamybos vedėja Milda Kvietkauskienė, UAB „Kvado“ padalinio (restorano „Food House“) vadovė Simona Paltanavičiūtė, armėniškų patiekalų žinovas Surenas Tadevosyanas ir Antano Vyšniausko visuomeninio maitinimo įmonės darbuotoja Angelė Vyšniauskienė, teko nelengvas darbas – dalyviai nustebino patiekalų iš duonos ir su duona įvairove bei išradingumu.

Komisijos sprendimu konkurso nugalėtoja pripažinta Aldona Skiparienė (Pakuonio sen.), pagaminusi spalvingą duonos tortą. Nugalėtojai įteiktas 100 eurų vertės dovanų kuponas ir diplomas iš Savivaldybės mero Alvydo Vaicekausko rankų.

Paskatinamuosius prizus pelnė Dvariuko bendruomenės atstovai Gražina ir Antanas Bendinskai, Juodbūdžio kaimo bendruomenės „Draugystė“ atstovai Irma ir Evaldas Skiečiai, Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos bendruomenės komanda.

Padėka ir paskatinamasis prizas už puikų pasirengimą konkursui atiteko ir Prienuose savo skaniaisiais tortais jau išgarsėjusiai ukrainietei Alionai Lariuk. Dalyvių diplomai ir Savivaldybės dovanos bei kuponai apsilankyti Prienų baseine buvo įteikti visiems pristačiusiems konkursinius patiekalus.

Padėkota buvo ir atsakingai dirbusiai vertinimo komisijai, jai padėkas, Prienų krašto albumus, dovanų kuponus įteikė mero pavaduotoja Loreta Jakinevičienė.

Kapelų varžytuvės

Veiklų ir judesio netrūko visame parke, o aikštėje šalia didžiosios scenos vyko kapelų varžytuvės, kurias atidarė šokių kolektyvas „Ringis“ (vad. Raimodas Markūnas). Vienas po kito trankią muziką dovanojo Prienų KLC pramoginės muzikos grupė „Solo Plius“ (vad. Algimantas Jazbutis), Balbieriškio kultūros ir laisvalaikio centro liaudiškos muzikos kapela ,,Temela“ (vad. Mindaugas Bartusevičius), Žemaičių Kalvarijos kultūros centro Platelių skyriaus liaudiškos muzikos kapela ,,Apėntas“ (vad. Jurgita Antanaitienė), Stakliškių kultūros ir laisvalaikio centro liaudiškos muzikos kapela „Korys“ (vad. Jonas Aleškevičius), Lazdijų kultūros centro Seirijų kultūros namų kapela „Savi“ (vad. Germina Ptašnykienė), Kretingos rajono kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Lakštingalėlė“ (vad. Pranas Razmus).

Visus muzikantus žiūrovai apdovanojo karštais aplodismentais, o Prienų r. savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Zailskienė ir Kultūros ir laisvalaikio centro direktorė Virginija Naudžiūtė įteikė padėkas ir Savivaldybės bei KLC dovanas.

Apdovanoti Savivaldybės skelbto konkurso „Tapkime žydinčia savivaldybe“ nugalėtojai

Šventės metu mažojoje scenoje, kurioje ekrane buvo rodomi ir reportažai apie krašto javų augintojus, buvo surengtas ir iškilmingas Savivaldybės skelbto konkurso „Tapkime žydinčia savivaldybe“ nugalėtojų apdovanojimas. Net 27 į sceną lipusius nominantus pasveikino ir apdovanojimus įteikė konkurso iniciatorius meras A. Vaicekauskas.

Šventę vainikavo grupių „Kitava“ ir „Vyšnios“ koncertas, ugnies šou ir Deivės Gabijos pagarbinimo ritualas.

Prienų r. savivaldybės meras A. Vaicekauskas ir visi vadovai dėkoja Duonos ir ugnies festivalio organizatoriams, pagalbininkams, rėmėjams ir visiems, kurie kartu kūrė šventinę nuotaiką.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai