Prienuose modernizuojamas oro erdvės stebėjimo postas – Lietuva stiprina oro gynybą

0
2063

1 Nauji ilgojo nuotolio radarai sustiprins ne tik Lietuvos, bet ir NATO sienų apsaugą. Šį penktadienį Prienų rajone vyko ilgojo nuotolio radaro statybos kapsulės įkasimo ceremonija.

„Lietuva tampa dar saugesnė. Jau netrukus čia atsirasiantis radiolokacinis postas ne tik sustiprins mūsų nacionalinės oro erdvės stebėjimo ir kontrolės sistemą, bet ir padės užtikrinti viso Aljanso rytinių sienų apsaugą. Tai svarbus strateginis projektas, tarnausiantis visų Lietuvos žmonių saugumui ir gerovei“, – sakė šalies prezidentė.

Aukščiausios technologijos ir naujausios kartos radarai sustiprins priešlėktuvinės gynybos sistemą ir užtikrins nepertraukiamą oro erdvės stebėjimą, kurį Lietuva privalo garantuoti priimdama NATO oro policiją.

Oro erdvės stebėjimo postuose bus visiškai atnaujinta infrastruktūra, įrengti nauji NATO standartus atitinkantys aukščiausios klasės tolimojo siekio radarai.

Prienų rajonas – ne vienintelė vieta, kurioje modernizuojamas oro erdvės stebėjimo postas. Radiolokaciniai postai taip pat atnaujinami Ignalinos ir Šilutės rajonuose, teigiama Prezidentūros pranešime.R

Krašto apsaugos ministerijos duomenimis, bus visiškai atnaujinta šių postų infrastruktūra, įrengti nauji NATO šalies gamintojo tolimojo siekio radarai, pakeisiantys iki šiol turimus Rusijoje pagamintus tolimojo siekio radarus.

„2005 metais buvo pastatyti nauji vidutinio nuotolio radarai. Tuo metu jie labai pagerino oro erdvės stebėseną, bet nepakankamai. Dar 2006 metais priimtas sprendimas įsigyti ilgojo nuotolio radarų. Šiandien mes stovime prie statomo bokšto pirmojo, ir kiti bokštai statomi, po metų-pusantrų turėsime veikiančią visą sistemą, kuri dar labiau pagerins oro stebėjimo sistemą“, – tvirtino krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Su naujais radarais Lietuva užtikrins geresnį oro erdvės stebėjimą, kurį privalo garantuoti kaip NATO oro policijos misiją priimančioji šalis, taip pat radiolokatorių kuriamas oro erdvės paveikslas pagerins sąlygas karo aviacijai, kovinių karinių oro pajėgų daliniams veikti ir paieško ir gebėjimo operacijos vykdyti.

Radiolokacinių postų Prienų rajone ir Šilutės rajone statybos darbus planuojama baigti kitąmet, o visišką operacinį pajėgumą jie pasieks iki 2019 metų.

Ilgojo nuotolio radaro statybos kapsulės įkasimo ceremonijoje Stakliškių seniūnijoje dalyvavo šalies prezidentė D. Grybauskaitė, Krašto apsaugos ministras J. Olekas, seimo narys A. Palionis, Prienų r. savivaldybės meras A. Vaicekauskas, Stakliškių seniūnas G. Kaminskas ir kt. garbūs svečiai.

LR Krašto apsaugos ministerijos informacija

 

Komentarai

komentarai