Prienuose Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šventę vainikavo 50 metrų ilgio trispalvė!

0
2753

Kovo 11-oji ypatinga diena kiekvienam lietuviui, kiekvienam prieniškiui. Tai laikas, kai visi kartu prisimename 1990-ųjų kovo 11-osios vakarą, kai Lietuva žengė bene drąsiausią žingsnį savo naujausiųjų laikų istorijoje. Prieniškiai ir miesto svečiai iškilmingai paminėjo Šimtmečio Nepriklausomybės atkūrimo dieną – švęsdami LAISVĘ!

Jau nuo pat ryto Prienuose šurmuliavo bėgikai. Palapinėse įsikūrinėjo prekybininkai, organizacijų nariai, kiti aktyvistai. Kas virė arbatą, kas maišė košę. Kiti tuo tarpu ruošėsi bėgimo startui –  „Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos bėgimui“. Žmonės grįžinėjo iš Šv. Mišių. Visi rinkosi į Prienų Laisvės aikštę.

Skambėjo Lietuvos Respublikos Tautiška giesmė, buvo keliama Lietuvos Respublikos vėliava, mūsų trispalvė. Skambėjo Prienų krašto himnas. Lietuvos šaulių sąjungos Kauno apskrities Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės šaulių salvės:  „Už Lietuvos valstybė“, „Už tautos vienybę“, „Už Prienų kraštą“. Sveikinimo žodį tarė Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, kuris savo rankose turėtą trispalvę pakvietė vieni kitiems perduoti iš rankų į rankas, kaip vienybės ženklą.

Visus susirinkusius savo pasirodymais džiugino Prienų kultūros ir laisvalaikio centro kolektyvai: vokalinė grupė „Aksomas“, vokalinis ansamblis „Pienė“, Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos vaikų choras, Alytaus profesinio rengimo centro vokalinis duetas – Greta ir Džiuginta, duetas – Virginija ir Raminta, solistė Austėja Belenavičiūtė.

Renginyje, visi susirinkusieji, galėjo pamatyti Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiojo patrulio (kinologo) Svajūno Bunzos ir jo tarnybinio šuns Zylės pasirodymą.

Renginio kulminacija – Tautos Vienybės Bėgimas. Jame buvo kviečiami dalyvauti visi: miestiečiai, sveikuoliai, šauliai, kolektyvai, šeimos, miesto svečiai, varžybų žiūrovai ir t.t. Bėgimo dalyviai ir visi susirinkusieji nešė 50 metrų ilgio Lietuvos Respublikos vėliava, kuri simbolizavo vienybę, draugystę ir LAISVĘ.

Kovo 11-osios renginį organizavo: Prienų rajono savivaldybė, Prienų rajono savivaldybės kūno kultūros ir sporto centras ir Prienų kultūros ir laisvalaikio centras.

Renginio organizatoriai dėkoja visiems prisidėjusiems prie renginio įgyvendinimo. Informaciniams rėmėjams: laikraščiams „Gyvenimas“ ir „Naujasis Gėlupis“, UAB „Eteris“, informaciniams portalams: „Krašto vitrina“ ir „Gera Prienuose“. Taip pat partneriams ir rėmėjams: Prienų seniūnijai, Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo šaulių 2-ąjai rinktinei, Prienų policijos komisariatui, Prienų priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai, Prienų pirminės sveikatos priežiūros centrui, Alytaus profesinio rengimo centrui, Prienų krašto muziejui, Prienų Kristaus Apsireiškimo bažnyčiai, UAB „Prienų butų ūkiui“, Prienų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui“, kavinei „Redokas“, kaimo bendruomenei „Balbieriškis“, orientavimosi sporto klubui „Šilas“, Lietuvos moksleivių sporto asociacijai, UAB „Maistas sportui“, Astai ir Algirdui Stadaliams. Dėkojame renginio dalyviams ir žiūrovams.

Prienų kultūros ir laisvalaikio centro informacija

Komentarai

komentarai