Prienuose gyvenantį vyrą išgelbėjo medikų stebuklas

0
2081

1Prienuose gyvenantis Audrius Matulis (48 m.) daugiau nei prieš 10 metų išgirdo siaubingą diagnozę – Parkinsono liga. Jaunam vyrui tuo buvo sunku patikėti, tačiau sveikata vis blogėjo ir atrodė vilties pasveikti tiesiog nėra. Visgi šiandien Audrius jaučiasi daug geriau dėl jam atliktos unikalios operacijos.

„Maždaug prieš dešimt metų pradėjau jaustis blogai. Gydytojai iš pradžių nesuprato, kas man yra. Teko atlikti daug tyrimų ir galiausiai man buvo diagnozuota Parkinsono liga. Ji stipriai progresavo, todėl jaučiausi vis blogiau“, – pasakojo Audrius.

Parkinsono ligos simptomams prasidėjus, jaunas vyras net nenutuokė, kas jam yra. Pirmiausia Audrius pajuto nuovargį. Visą gyvenimą tolimųjų reisų vairuotoju dirbusiam vyrui tai nepasirodė labai rimta. Tada pasireiškė ir kiti simptomai – tarp jų ir prakaitavimas, peties skausmas. Tiesa, nepasireiškė joks drebėjimas, kaip daugeliui galėtų atrodyti.

Audrius suvokė, kad kažkas yra ne taip, bet įtarti Parkinsono ligos tikrai negalėjo. „Juk buvau per jaunas tokiai ligai, dirbau“, – sakė Audrius.

Išgirdęs diagnozę vyras suprato, kad padėtis rimta, prasidėjo vizitai pas medikus, o netrukus teko ir kreiptis dėl neįgalumo, nes dirbti Audrius jau nebegalėjo.

Nors Audriui buvo skirtas gydymas, sveikata tik blogėjo. Galiausiai jis išgirdo pasiūlymą kreiptis į Kauno klinikų Neurochirurgijos klinikos Funkcinės neurochirurgijos sektoriaus vadovą Andrių Radžiūną dėl galimybės atlikti sudėtingą operaciją – neurostimuliaciją.

„Kiek žinau Lietuvoje Parkinsono liga sergantiems pacientams tokia operacija atlikta vos kelis kartus. Be to, ji kainuoja labai brangiai – ne vieną tūkstantį eurų. Laimei, man ji nekainavo nė cento, viską padengė Ligonių kasos“, – džiaugėsi Audrius.

Vyras tikina – tie, kurie mane matė prieš operaciją ir po jos, mato akivaizdų skirtumą: „Kai nuvykau į reabilitaciją, mane pamatę medikai nustebo“.

Po operacijos praėjo metai ir Audrius tikina besijaučiantis daug geriau. „Dabar galiu ir automobilį vairuoti, gyventi“, – pasakojo Audrius.

Dar prieš operaciją blogėjant sveikatai Audrius blogai jautėsi ne tik fiziškai, bet ir emociškai. Jis teigia užsidaręs savyje, praradęs norą bendrauti.

„Pykau ant viso pasaulio ir tik po operacijos supratau, kad nereikia niekada nuleisti rankų. Išmokau nepasiduoti ir pasitikėti specialistais. Įsitikinau, kad medicina tobulėja ir nereikia pradėti savygydos“, – sakė Audrius.

Tiesa, vyrui padėjo ne tik specialistai, bet ir šeimos parama bei palaikymas ypač pooperaciniu laikotarpiu.

„Esu labai dėkingas savo šeimos nariams ir ypač medikams. Džiaugiuosi, kad gavau progą operuotis ir man nereikėjo mokėti ne tik už operaciją, bet ir reabilitaciją. Dėl to taip pat esu labai dėkingas visai Abromiškių reabilitacijos centro kolektyvui, kiekvienai sesutei, kiekvienam, kuris man padėjo, – pasakojo vyras.

Nors vyras negali dirbti, turi nustatytą neįgalumą, tikina galintis džiaugtis gyvenimu.

„Medikai sugrąžino man gyvenimą – tuo net neabejoju. Atrodė, kad nebėra vilties, nebegaliu nieko padaryti, bet gydytojų dėka tai pasikeitė“, – džiaugsmo neslėpė Audrius.

sveikata.lrytas.lt

Komentarai

komentarai