Prienų turgavietės veiklą stabdo abejotini sprendimai

0
9230

Turgaus prekeiviai šį šeštadienį sutiko labai pasipiktinę, nes visi prekiaujantys maisto produktais Prienų turguje, esančiame Revuonos g. 68, ketvirtadienį (2016 01 12) sulaukė Prienų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos darbuotojos skambučių, jog Prienų turguje laikinai negalima prekiauti maisto produktais ir jie negali eiti į turgų dirbti.

Skambučių sulaukė net tie asmenys, kurie prekiauja supakuotais maisto produktais, neturinčiais jokio sąlyčio su aplinka (kaip konservai ir pan.), kuriais prekiaujama lauke nuo prekystalių.

Kai kuriems turgaus prekeiviams tai vienintelis pragyvenimo šaltinis, o dėl šiandienos draudimo prekiauti jie patyrė didelius nuostolius, neskaitant baimės ateityje vėl juos patirti.

Tai jau ne pirmas atvejis, kuomet įvairiais būdais bandoma sustabdyti turgaus veiklą, išgąsdinti prekeivius ir neleisti tapti Prienų turgui moderniu ir patraukliu pirkėjams.

Pateikiama medžiagą, kuria pasidalino Prienų turgavietės vadovas Rimvidas Skorupskis:

„Šių metų sausio 10 d. gavau 2017.01.07 turgavietės Revuonos g. 68, Prienai patikrinimo akto ir jo pagrindu 2017.01.09 surašytą sprendimo Nr.33SV-3 dėl ūkio subjekto veiklos sustabdymo kopijas.

Tačiau paaiškėjus, kad neįmanoma įskaityti ranka surašyto 2017.01.07 turgavietės Revuonos g. 68, Prienai patikrinimo akto teksto (2017 01 07 turgavietės patikrinimo aktas), kreipiausi (žiūrėti žemiau) į Prienų VMVT vadovą p. G. Banį, prašydamas pateikti patvirtintą įskaitomą patikrinimo akto išrašą arba jį perrašyti įskaitomai.

Kadangi iki šiol į mano prašymą nebuvo atsakyta, sprendžiant pagal pridedamą Prienų VMVT raštą 2015.03.12 Nr. 49R2(49.5.)-57, prašyto įskaitomo akto išrašo negausiu arba vėl gausiu formalų atsisakymą (2015 03 09 prašymas dėl kopijos Prienų VMVT ir 2015 03 12 Prienų VMVT dėl protokolo kopijos atsakymas).

Atkreipiu Jūsų dėmesį, kad tokiu elgesiu yra pažeidžiamos mano teisės, numatytos Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 577 straipsnyje – susipažinti su bylos medžiaga.

Kadangi akivaizdu, kad pridedama 2017.01.07 turgavietės Revuonos g. 68, Prienai patikrinimo akto kopija yra neįskaitoma, tikėtina, kad ir jo pagrindu priimtas ir 2017.01.09 surašytas Kauno VMVT sprendimas Nr. 33SV-3 galėjo būti neteisingas (2017 01 09 Kauno VMVT sprendimas Nr.33SV-3)“.

„Noriu atkreipti dėmesį į šias aplinkybes“-, toliau tęsia Rimvidas:

  1. Prekyba turgavietėje Revuonos g. 68, Prienai iš esmės vyksta tik šeštadienį ir sekmadienį 7-12 val.
  2. 2017.01.07 turgavietės Revuonos g. 68, Prienai patikrinimas vyko esant 24 laipsnių šalčiui, dėl ko buvo užšalęs vienas iš dviejų vandentiekio įvadų. Apie tai, kad turgavietėje vandens tiekimas nenutrūkęs, akte kažkodėl nepažymėta;
  3. Akte pateikiamos 4 nuotraukos, neva iliustruojančios prastą sanitarinę būklę, padarytos nenaudojamose patalpose, kuriose prekyba maistu nevykdoma nuo 2016 metų;
  4. Teritorijoje vykdoma naujų prekybos paviljonų statyba, tuo tarpu dar viena statybinių medžiagų (medienos) rietuvės  nuotrauka šalia tualeto pateikiama kaip pažeidimo iliustracija (neva netvarkoma teritorija);
  5. Patalpos ar statiniai yra išnuomoti pagal sutartis ir kiekvienas nuomininkas, kaip savarankiškas ūkio subjektas, atsako už savo veiklą;
  6. MB „Aroma Rex“ maisto ar gėrimų prekybos nevykdo.
  7. Nors teritorijoje veikiantys savarankiški ūkio subjektai nėra padarę pažeidimų, 2017 m. sausio 12 d. mane pasiekė informacija, kad Prienų VMVT darbuotojai, pasinaudodami susidariusia situacija, telefonu bandė priversti nutraukti teisėtai vykdomą šių asmenų veiklą.

Todėl galima daryti išvadą, kad tokiais Prienų VMVT veiksmais yra tyčia žlugdomas verslas mūsų teritorijoje ir proteguojama šalia esanti A. ir P. Černevičių valdoma turgavietė Revuonos g. 68a (primename, jog šalia esanti turgavietė prekiauja maisto produktais, tai darė ir šį šeštadienį, nors vandentiekio bei tualeto neturi).

Manome, kad jei ir yra padaryti pažeidimai, geranoriškai išsiaiškinus visas aplinkybes, juos galima nedelsiant pašalinti ir tai neturėtų būti pagrindu priimti griežčiausius sprendimus dėl veiklos apribojimo“.

Rimvido Skorupskio prašymas Kauno valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai:

„Prašau:

  1. Įpareigoti Prienų VMVT pateikti patvirtintą įskaitomą 2017.01.07 turgavietės Revuonos g. 68, Prienai patikrinimo aktą arba išrašą;
  2. Objektyviai įvertinti išdėstytas aplinkybes bei pažeidimų turgavietėje Revuonos g. 68, Prienai mąstą ir nesiekti Revuonos g. 68, Prienai veikiančių ūkio subjektų veiklos ribojimo“.

Penktadienį Rimvidui Skorupskiui nuvykus į Prienų valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą buvo informuota, jog įskaitomas akto išrašas bus atsiųstas registruotu laišku pirmadienį, taip turgaus prekyba maisto produktais (galimai be svaraus pagrindo) sustabdoma savaitgaliui.

Gauta informacija apie tai, kad turgaus prekeiviams telefonu buvo liepta neiti į turgų, tokių skambučių pasak turgaus savininko sulaukė visi žmonės, prekiaujantys bet kokiais maisto produktais Prienų turguje:

„Taip, vakar ir man skundėsi prekeiviai, kad skambina Reda Gundorinienė iš Prienų VMVT ir grasina neiti prekiauti. Skambino net moteriškei, kuri nuo stalelio prekiauja aliejumi. Atgimė telefoninė teisė? Reiktų parašyti prašymą ištirti darbo etiką Prienų VMVT“.

Įdomu detalė, kad VMVT tyrimą Prienų turgavietėje pradėjo Prienų rajono bendruomenės skundo pagrindu (2017 Prienų rajono bendruomenės pareiškimo faksimilė):

„Prienų rajono bendruomenė surašė anoniminį skundą, neva turguje tokia betvarkė, kad toliau jau nėra kur…“, – sako Rimvidas.

Rimvido norą Prienų turgavietę paversti modernia jau ne pirmus metus stabdo įvairūs interesantai, padedami valstybinių tarnybų:

„Tualetą irgi nugriovė 2015.12.03 mūsų teritorijoje, mat jis savavališkai pastatytas“. 

Rimvidas turi nuomonę apie tai kas vyksta:

„Tai nėra tokie pažeidimai, kad reikėtų kelti tokį aliarmą ir visus gąsdinti, juo labiau telefonu.

Faktai – kaimynai  A. ir P. Černevičiai visokiais būdais stengiasi pakenkti, nes norėjo perimti turgaus teritoriją (susigrąžinti žemę). Teismus pralaimėjo, imasi kitokios taktikos. Juo labiau, kad matyt randa ir užtarėjų. Labai paprasta – parašai skundą, tarnyba lekia ieškoti trūkumų.

Jau du metai negaliu suderinti turgavietės rekonstrukcijos projekto, manau šiemet pasistūmės“, – teigia Rimvidas Skorupskis.

Šiandien Prienų turguje apsilankė Prienų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Gediminas Banys, lydimas keliais policininkais (kodėl reikalinga policijos apsauga?) užsirašė visų turguje maisto produktais prekiavusių asmenų duomenis (faktiškai prekeiviams nėra draudžiama prekiauti, jie turi savo pažymas, o tai, kad Prienų turgavietei surašytas aktas, tai neturėtų būti jų rūpestis, nes atsakomybė šiuo atveju tenka turgaus savininkui).

Pridedame Prienų maisto ir veterinarijos tarnybos šiandienos patikrinimo akto ir pavedimo dokumentus:

2017 01 14 turgaus patikrinimo aktas

2017 01 12 pavedimas atlikti turgaus patikrinimą

Portalo žiniomis, artimiausiu metu prekeiviai žada kreiptis į visas galimas institucijas, kad apgintų savo teises ir galėtų pragyventi iš prekybinės veiklos Prienų turguje, kuriame prekyba vyksta jau daugelį metų!

Bus tęsinys.

Komentarai

komentarai