Prienų „Šilui“ – Lietuvos orientavimosi sporto čempionato estafečių auksas

0
3277

Šeštadienį Vilniaus apylinkėse vykusiose Lietuvos orientavimosi sporto čempionato estafetėse vyrų elito grupėje aukso medalius iškovojo Prienų orientavimosi sporto klubo „Šilas“ vyrų komanda.

Užtikrintai nugalėjusi „Šilo“ komanda – Mantas Martinkus, Algirdas Bartkevičius ir Vytautas Beliūnas – trasoje sugaišo 2 val. 12 min. 29 sek. Atsilikusi 6 min. 12 sek. antrąją vietą iškovojo Kauno „Medeinos“ klubo komanda – Justas Misiūnas, Jonas Vytautas Gvildys ir Marijonas Gipas. Trečiąją vietą užėmė Šiaulių „Sako“ komanda – Paulius Vidžiūnas, Mindaugas Nakvosas ir Kevinas Olišauskis, nugalėtojams pralaimėję 7 min. 55 sek.

Moterų elito grupėje Prienų „Šilo“ merginos (Indrė Beliūnė, Milda Radzivonaitė, Akvilė Bartkevičiūtė) užtrukusios trasoje 2 val. 15 min., užėmė prizinę 4 vietą.

Vyrų 35 metų grupėje komanda (Andrius Valatka, Rimvydas Arlauskas, Vytautas Kamarūnas) užėmė 5 vietą.

Antroji „Šilo“ vyrų komanda (Rokas Lipnickas, Andrius Jasiūnas, Benas Radzivonas) liko 16 vietoje.

Vytautas Beliūnas – Lietuvos čempionas

Sekmadienį vykusiose Lietuvos orientavimosi sporto varžybose ilgoje trasoje vyrų elito grupėje greičiausiai distanciją įveikė ir pirmąjį asmeninį Lietuvos čempiono ilgoje trasoje titulą iškovojo Prienų „Šilo“ orientacininkas pakuoniškis Vytautas Beliūnas, 13 kilometrų su 28 kontroliniais punktais trasoje užtrukęs 1 val. 33 min, antrą vietą iškovojo Plungės „Versmės“ sportininkas Giedrius Sabaliauskas, nugalėtojui nusileidęs 2 min. 34 sek., o trečiąją – Donatas Stulgys iš Alytaus „Dainavos“ klubo, atsilikęs 4 min. 13 sek.

„Trasą pavyko įveikti stabiliai, be didesnių klaidų. Buvo keletas smulkesnių netikslumų, bet greitai pavykdavo susiorientuoti, kur esu ir ištaisyti tas klaidas. Per daug šiandien nesitaupiau, bėgau tiesiai per kalnus ir nesirinkau lengvesnių variantų apibėgti. Nugalėti tikėjausi ir labai tuo džiaugiuosi. Šiandien ypatinga diena – pagaliau iškovojau pirmąjį asmeninį auksą ilgoje trasoje, kurio taip trūko tarp mano iškovotų apdovanojimų. Ir ačiū mano žmonai, kuri leido visus metus stabiliai sportuoti ir pasiekti šį rezultatą“, – po trasos džiaugėsi Vytautas Beliūnas.

Ketvirtą, prizinę, vietą elito grupėje laimėjo „šilietis“ Mantas Martinkus.

Jaunimo iki 23 metų amžiaus grupėje čempionu tapo Rokas Lipnickas, o jaunimo merginų iki 23 metų grupėje Akvilė Bartkevičiūtė iškovojo sidabro medalį.

Taip pat džiaugiamės ir Andrius Valatkos iškovotu sidabro medaliu V45 amžiaus grupėje.
Aukštą ketvirtą vietą iškovojo Rimvydas Arlauskas (V40 amžiaus grupė).