Prienų rajono savivaldybės delegacija lankėsi Tčeve (Lenkija)

0
2050

Rugpjūčio 22- 25 dienomis Tčevo (Tczew) rajono mero kvietimu Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Algis Marcinkevičius dalyvavo tarptautinio bendradarbiavimo vizite Tčevo (Tczew) rajone, Lenkijoje.

Vizito metu Prienų rajono savivaldybės atstovai dalyvavo šventiniame Tčevo miesto Tarybos posėdyje, iškilmingoje naujų vietos savivaldos institucijų bendradarbiavimo sutarčių, kuriomis siekiama stiprinti partnerių ryšius ir gerinti vietos valdžios padalinių kokybę ir efektyvumą, pasirašymo bei apdovanojimų įteikimo ceremonijose.

Susitikimo metu apsikeista nuomonėmis ir patirtimi apie Lenkijos ir Lietuvos valdžios institucijų veiklą, susipažinta, kokias funkcijas atlieka savivalda. Iškilminguose Tčevo miesto renginiuose dalyvavo ir delegacija iš Sakartvelo – šalies, su kuria draugystės ir bendradarbiavimo ryšiai sieja ir Prienus. (Šiais metais Prienų rajono savivaldybė su Dušečio (Dusheti) miestu pasirašė partnerystės ketinimų protokolą, kuris greitu metu bus užtvirtintas sutartimi).

Vizito metu taip pat lankytasi Tčevo menų inkubatoriuje, Gdansko Europos solidarumo centre, Szymbarko Švietimo ir plėtros centre, karo ir tremties ekspozicijose, kalbėtasi apie Lenkijos ir Lietuvos žmonių išgyvenimus karo ir pokario metais bei šio laikotarpio aukų atminimo įamžinimą. Diskutuota su partneriais apie galimybę rengti trišalio bendradarbiavimo projektus.

„Susitikimo metu susipažinome su naujai išrinktais Tčevo savivaldybės vadovais – meru, mero pavaduotojais, buvo naudinga pasikeisti nuomonėmis apie savivaldybių ateities vizijas. Vizito metu gauta informacija, kontaktai, patirtis bei profesionali partnerystė gali būti labai efektyviai panaudojama rengiant bendrus projektus. Vienas iš svarstytinų Tčevo savivaldybės norų – dalyvauti ERASMUS projektuose, kurie būtų labiau susiję su profesiniu rengimu“, – sakė meras A. Vaicekauskas.

Tčevas – Prienų rajono bendradarbiavimo partneris nuo 2012 metų.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai