Prienų r. savivaldybės krepšinio pirmenybių nugalėtojais tapo Dvariuko krepšininkai

0
3601

Kovo 10 dieną baigėsi 3,5 mėnesio trukusios Prienų rajono savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio krepšinio pirmenybės. Prieššventinį sekmadienį Prienų sporto ir pramogų arenoje vyko Mažosios ir Didžiosios taurių susitikimai.

Balbieriškio „Ringio“ ir „Pušynės“ kova dėl 7-osios vietos didelio susidomėjimo nesulaukė – abi komandos surinko vos po penkis žaidėjus. „Pušynės“ dvasinis lyderis M. Birbalas nuostabiai pradėjo susitikimą ir vien per pirmąją rungtynių pusę pataikė 7 tolimus metimus! Apskritai, per pirmuosius du kėlinius „Pušynė“ beveik visus taškus rinko tritaškiais. Tuo tarpu „Ringis“ kur kas geriau atrodė greitajame puolime ir baudos aikštelėje: D. Kalėda ir M. Burbulevičius sėkmingai naudojosi antraisiais šansais, o po dviejų kėlinių „Ringis“ buvo priekyje 56:43. Trečiajame kėlinyje estafetę iš M. Birbalo perėmė M. Leonavičius: jo 3 tritaškiai neleido varžovams dar labiau nutolti. Prieš lemiamą ketvirtį „Ringis“ buvo priekyje 77:63. Ketvirtajame kėlinyje „Pušynė“ kilo į lemiamą šturmą: M. Birbalo, M. Leonavičiaus ir R. Gaučio tritaškių dėka „Pušynė“ buvo priartėjusi iki 4 taškų. Deja, tai buvo viskas, ką jiems pavyko padaryti. D. Navicko ir K. Aliulio tritaškiai įtvirtino „Ringio“ pergalę rezultatu 101:92. „Pušynė“ šiose rungtynėse pataikė net 19 tolimų metimų, iš kurių 10 vien M. Birbalo sąskaitoje. „Ringis“ iškovojo 7 vietą, tuo tarpu „Pušynės“ krepšininkai liko aštunti.

Balbieriškio „Ringis“ – „Pušynė“ 101:92 (30-26 26-17 21-20 24-29)

Rezultatyviausi žaidėjai:
„Ringis“: M. Burbulevičius 36, D. Kalėda 27, K. Aliulis 19;
„Pušynė“: M. Birbalas 38, M. Leonavičius 17, E. Juodsnukis 15.

Mažosios taurės finale susitiko „PMVD“ ir „Prienai-Tango pizza“ komandos. „PMVD“ zoninė gynyba pirmajame kėlinyje visiškai sukaustė „Tango pizza“ žaidėjus: pastarieji per 10 minučių sukrapštė vos 8 taškus ir po pirmojo kėlinio atsiliko 8:17. Antrajame kėlinyje „PMVD“ padidino savo pranašumą iki dviženklio (25:14), tačiau tada „Tango pizza“ surengė spurtą 13:0 ir išsiveržė į priekį. Vis dėlto, „PMVD“ sėkmingiau užbaigė ketvirtį ir po tolimo P. Ivanausko metimo paskutinę sekundę išsiveržė į priekį 37:32. Trečiajame kėlinyje „PMVD“ ir toliau išlaikė nedidelį pranašumą, kuris po dviejų M. Seiliaus tritaškių jau tapo dviženklis. Dviženklis skirtumas tarp komandų laikėsi ir viso ketvirtojo kėlinio metu. „PMVD“ komandai pirmaujant 72:60, „Tango pizza“ žaidėjai nusprendė eiti „va bank“: mesti greitus tritaškius ir spausti varžovus po visą aikštelę. Tokia taktika greitai davė vaisių: trys greiti tritaškiai sumažino „PMVD“ pranašumą iki 5 taškų. Vis dėlto, „PMVD“ žaidėjai nepasimetė ir sėkmingai realizuodami baudų metimus neleido varžovams išlyginti rezultato. Dar du tolimi „Tango pizza“ metimai rungtynių eigos nepakeitė ir „PMVD“ iškovojo Mažąją taurę laimėdami susitikimą rezultatu 78:72.

„PMVD“ – „Prienai-Tango pizza“ 78:72 (17-9 20-23 21-15 20-25)

„PMVD“: P. Ivanauskas ir M. Seilius po 20, A. Marchockis 11;
„Tango pizza“: D. Jancevičius 20, L. Vainikevičius 18, J. Davidavičius 13.

Dėl pirmenybių bronzos medalių šiemet kovojo daugkartiniai čempionai „Stadionas“ ir ketvirtfinalyje nedidelę staigmeną pateikęs „Šilavotas“. Šilavotiškiai labai sėkmingai pradėjo rungtynes ir gero L. Kurtinaičio ir G. Navicko žaidimo dėka jau pirmajame kėlinyje įgijo dviženklį pranašumą. Vis dėlto, toks skirtumas tarp komandų laikėsi neilgai: Ž. Mikušausko ir R. Gerbutavičiaus tritaškiai kėlinio pabaigoje sumažino „Stadiono“ atsilikimą iki 3 taškų – 27:30. Antrajame kėlinyje į aikštelę žengė „Stadiono“ lyderis G. Maceina: jo galingas žaidimas baudos aikštelėje pagyvino „Stadiono“ puolimą, tačiau „Šilavotas“ kelių taškų skirtumu nuolat buvo priekyje. Įdomu tai, kad „Stadionas“ išsiveržė į priekį tik aidint antrojo kėlinio sirenai, kai tolimą metimą paskutinę sekundę pataikė R. Gerbutavičius. Po dviejų kėlinių minimaliu skirtumu pirmavo „Stadionas“ – 56:55. Po pertraukos „Šilavotas“ įkrito į duobę: šilavotiškiai ėmė strigti puolime ir taškus bandė pelnyti pavieniais veiksmais, kurie naudos nedavė. Tuo iškart pasinaudojo „Stadiono“ krepšininkai. G. Maceina ir R. Gerbutavičiaus buvo tiesiog nesustabdomi greitajame puolime ir „Stadionas“ susikrovė dviženklį pranašumą – 87:70 po trijų kėlinių. Ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas, o kovingi „Šilavoto“ krepšininkai šįkart dar nesibaigus rungtynėms susitaikė su pralaimėjimu. „Stadionas“ laimėjo susitikimą rezultatu 112:90 ir iškovojo bronzos medalius.

„Stadionas“ – „Šilavotas“ 112:90 (27-30 29-25 31-15 25-20)

„Stadionas“: V. Palaikis 22 (9 atk. kamuoliai), R. Gerbutavičius 21 (8 atk. kamuoliai, 9 rez. perdavimai, 4 perimti kamuoliai); R. Marcinkevičius 17 (10 atk. kamuolių);
„Šilavotas“: L. Kurtinaitis 22 (6 atk. kamuoliai, 12 rez. perdavimų, 6 klaidos); G. Navickas 20 (12 atk. kamuolių); P. Masikonis 14.

2018-2019 metų pirmenybes vainikavo didysis finalas, kuriame susitiko „Stakliškės“ ir „Dvariukas“. Finalas prasidėjo galingu A. Tilindės dėjimu, į kurį stakliškiečiai atsakė spurtu 7:0. „Dvariukas“ nepasimetė ir D. Šeškaus sėkmingo žaidimo dėka nuolat kvėpavo varžovams į nugaras. „Stakliškių“ gretose puikiai žaidė M. Nenartavičius, kuris sėkmingai kovojo dėl atšokusių kamuolių ir rinko taškus iš baudos aikštelės. Pirmasis kėlinys baigėsi taikliu D. Petkevičiaus dvitaškiu, kuris įtvirtino lygybę 23:23. Įpusėjus antrajam ketvirčiui „Stakliškės“ vėl padidino savo pranašumą iki 6 taškų, tačiau tada A. Tilindės vedamas „Dvariukas“ ne tik išlygino rezultatą, bet ir ėmė tolti nuo savo varžovų. Užtikrintas „Dvariuko“ žaidimas antroje kėlinio pusėje leido pastariesiems išeiti ilsėtis į didžiąją pertrauką pirmaujant 45:39. Trečiasis kėlinys prasidėjo „Dvariuko“ spurtu 10:2 ir skirtumas tarp komandų išaugo iki 14 taškų. Deja, sužaidus vos 4 minutes trečiajame ketvirtyje sėkmingai žaidęs „Dvariukas“ pateko į kritinę situaciją: dėl nesportinės ir techninės pražangų aikštelę buvo priverstas palikti vienas svarbiausių komandos žaidėjų A. Tilindė. M. Nenartavičiaus ir T. Švedo vedami stakliškiečiai ėmė artėti prie varžovų ir sumažino atsilikimą iki 3 taškų 55:58. „Dvariuko“ gretose lyderio naštą ant savo pečių perėmė D. Šeškus, kurio prasiveržimai neleido „Stakliškėms“ persverti rezultato. Audringai savo sirgalių palaikomas „Dvariukas“ ne tik nepalūžo, bet ir po tolimo A. Čekavičiaus metimo prieš lemiamą ketvirtį susigrąžino 9 taškų pranašumą – 70:61. Ketvirtasis kėlinys prasidėjo šešiais D. Petkevičiaus taškais iš eilės, po kurių „Dvariukas“ pirmavo 77:65. „Stakliškės“ į tai atsakė spurtu 14:5 ir priartėjo iki 3 taškų (79:82). Tada „Stakliškių“ lyderis M. Nenartavičius gavo penktąją pražangą ir buvo priverstas palikti aikštelę. Dėl išnaudoto pražangų limito rungtynes anksčiau baigė ir kiti „Stakliškių“ aukštaūgiai M. Gailiūnas ir G. Ruočkus. Laisviau stakliškiečių baudos aikštelėje jautęsis D. Šeškus provokavo vieną varžovų pražangą po kitos ir sėkmingai realizavo baudų metimus. Skubėdami „Stakliškių“ krepšininkai ėmė žaisti neužtikrintai, o po jų netaiklių metimų kamuolius „surinkdavo“ visų rungtynių metu sėkmingai gynyboje besidarbavęs Ž. Šimkus. „Dvariukas“ galiausiai vėl atitrūko, o komandos pergalę įtvirtino M. Yliaus tritaškis, po kurio „Stakliškės“ jau neatsigavo. „Dvariukas“ laimėjo dramatišką finalą rezultatu 93:83 ir tapo pirmenybių nugalėtojais!

„Dvariukas“ – „Stakliškės“ 93:83 (23-23 22-16 25-22 23-22)

„Dvariukas“: D. Šeškus 27 (8 atk. kamuoliai, 8 rez. perdavimai, 10 išpr. pražangų); D. Petkevičius (8 atk. kamuoliai) ir M. Ylius po 21;
„Stakliškės“: M. Nenartavičius (19 atk. kamuolių) ir T. Švedas po 19, E. Keblikas (4 rez. perdavimai) po 13.

Apdovanojimų ceremonijos metu buvo apdovanoti geriausi pirmenybių žaidėjai. Rezultatyviausiu ir naudingiausiu turnyro žaidėju tapo „Dvariuko“ lyderis A. Tilindė. Daugiausiai tritaškių pataikiusiu žaidėju tapo „PMVD“ atstovas E. Zamblauskas. Į simbolinį pirmenybių penketą pateko „Dvariuko“ krepšininkai A. Tilindė ir D. Šeškus, „Stadiono“ lyderis G. Maceina, „Šilavoto“ lyderis L. Kurtinaitis ir „Stakliškių“ vidurio puolėjas M. Nenartavičius. Tritaškių konkursą laimėjo „Stadiono“ atstovas R. Gerbutavičius, karavano konkursą – L. Vainikevičius („Prienai-Tango pizza“).

Prienų r. savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio krepšinio pirmenybių informacija