Prienų krašto vasaros šventės atgarsiai

0
2776

Konferencija „Man reikalingi pasaulio centrai, kuriuose aš noriu užkariauti Lietuvai vietą“ (Matas Šalčius) ir muziejų nakties renginiai

Trijų dienų Prienų krašto šventė prasidėjo konferencija „Man reikalingi pasaulio centrai, kuriuose aš noriu užkariauti Lietuvai vietą“, tęsiant kraštiečio rašytojo, visuomenės veikėjo, keliautojo Mato Šalčiaus idėją. Pagrindinis renginio rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba.

Konferencija skirta Pasaulio lietuvių metams, todėl kalbėta apie galimybę visame pasaulyje gyvenantiems lietuviams telktis bendriems tikslams, apie Prienų krašto perspektyvas, ryšius su kraštiečiais. Konferencijos dalyvius sveikino Prienų r. savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos direktorė Reda Kneizevičienė, pranešimus skaitė Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke, prof. dr. Benediktas Šetkus. Iš profesoriaus rankų meras priėmė Prienų kraštui skirtą unikalų ir originalų dokumentą, susijusį su Mato Šalčiaus asmenybe.

Konferencijos metu buvo įteikta Mato Šalčiaus premija, kurią yra įsteigusi Prienų r. savivaldybė. Konkursą Savivaldybė organizuoja kartu su Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Nacionaline žurnalistų kūrėjų asociacija. Komisijos sprendimu Mato Šalčiaus premijos konkurso nugalėtoja tapo Eglė Gerulaitytė, žurnalistė, keliautoja, knygos „Amerika be dangoraižių. Bastūnės liudijimai 2“ autorė. Apdovanojimą iš mero Alvydo Vaicekausko, LŽS atstovo Bernardo Šatkovskio ir NŽKA atstovo Povilo Sigito Krivicko rankų atsiėmė nugalėtojos tėtis, muzikologas Viktoras Gerulaitis.

Konferencijos metu buvo pasirašytos tarptautinės kultūrinio bendradarbiavimo sutartys. Savivaldybės meras A. Vaicekauskas dėkingas visiems, kurie aktyviai dalyvavo diskusijose, – Punsko lietuvių bendruomenės atstovui Jonui Vaičiuliui, Bulgarijos lietuvių bendruomenės atstovėms Vilmai Paškūnaitei-Aleksandrovai ir Aistei Sabaliauskaitei- Tsachew, PLB pirmininkei Daliai Henke, kraštiečiams leidybos namų „TerraPublica“ plėtros vadovui Vytautui Kandrotui, žurnalistui Česlovui Iškauskui, Gintarei Bredelytei bei Indrei Lechtimiakytei, administracijos direktorei Jūratei Zailskienei, žurnalistui, apžvalgininkui Linui Kojalai, diskusijų moderatoriams žurnalistams Aurimui Peredniui ir Edmundui Jakilaičiui, visiems, kurie pasidalino savo mintimis ir idėjomis Prienų kraštui ir Lietuvai. Diskusijų dalyviai linkėjo prieniečiams būti drąsiems, nesikuklinti atvirai pasidžiaugti gerais darbais, pabrėžti savo išskirtinumą, dažniau akcentuoti teigiamus pokyčius.

Meras dėkoja ir konferencijos organizatoriams bei pagalbininkams – Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos, Krašto muziejaus, Savivaldybės atstovams. Po konferencijos teko išgirsti nemažai gerų atsiliepimų iš klausytojų ir diskusijų dalyvių. Daug puikių idėjų savo kraštui pasiūlė ne tik svečiai, bet ir patys kraštiečiai. Kai kurias galima pradėti realizuoti artimoje ateityje ir tam nereikia didelių finansinių išteklių. Tik, anot mero, visų susitelkimo ir kiekvieno iš mūsų nors ir nedidelio, bet nuoširdaus indėlio į laimingo krašto ateities kūrimą.

Penktadienį Prienų krašto muziejus  vykdė akciją „Tarptautinė muziejų naktis“. Po pietų vyko  parodos „ANBO II – vėl išskleidė sparnus“ atidarymas, visuomenei buvo pristatytas sklandytuvas LAK-12, lankytojai turėjo galimybę pamatyti filmus ir reportažus, skirtus lėktuvui ANBO II, pabendrauti su konstruktoriais ir pilotais, užduoti jiems klausimų.

Diskusijų, dainų, muzikos ir spalvų fiesta

Šeštadienį šventiniai renginiai prasidėjo nuo ankstaus ryto Prienų baikerių klubo „Raptorial“ baikeriams žadinant miestą ir miestiečius. Prienų krašto muziejus kvietė aplankyti naujas ekspozicijas ir parodas, Justino Marcinkevičiaus viešoji biblioteka – poeto Justino Marcinkevičiaus memorialinį kambarį,  Kultūros ir laisvalaikio centras – fotomenininko Rimanto Dichavičiaus retrospektyvinę parodą.

Rytą Savivaldybėje meras Alvydas Vaicekauskas su komanda sutiko užsienio partnerių delegacijas iš Kentšyno (Lenkija), Talsų (Latvija), Liubanio (Lenkija), Naugarduko (Baltarusija), Dušečio miesto (Sakartvelas), kurios atvyko į Prienų krašto vasaros šventę. Priėmimo metu buvo pasirašyta draugystės ir bendradarbiavimo sutartis su Dušečiu (Dusheti) meru Zurabu Sekhniashviliu, aptartos galimybės rengti bendrus projektus. Mero patarėja Agnė Dargužienė supažindino svečius su pagrindinėmis veiklomis ir vykdomais projektais Prienų r. savivaldybėje.

Susitikimo metu pristatytos stambiausios rajono verslo įmonės, Prienų krašto turistiniai objektai. Meras pasidžiaugė, kad Savivaldybės užsienio partnerių ratas didėja. Tai, anot jo, atveria galimybes bendrauti ir bendradarbiauti, keistis patirtimi, pažangiomis idėjomis, vystyti jaunimo, švietimo, kultūros ir kitų sričių mainus.

Savivaldybės užsienio partnerių delegacijos lankėsi Prienų sporto arenoje, Šilavoto „Davatkyne“, Balbieriškio atodangoje ir Rožinio Švč. M. Marijos bažnyčioje, Pociūnų aerodrome, kitose lankytinose vietose, o šventės atidarymo metu pasveikino Prienų krašto ir visos Lietuvos žmones su švente.

Po pietų jaunimas rinkosi į diskusijų forumą „Laimingas Prienų kraštas“. Jo metu diskutuota temomis, kurios prisideda prie žmogaus laimės, jo gerovės: verslumas, karjera, jaunimo užimtumo galimybės Prienų krašte.  

Savivaldybės meras taip pat prisijungė prie diskusijos. Išsakydamas savo pritarimą panašioms iniciatyvoms meras pabrėžė, kad jų Prienų kraštui reikia kuo daugiau. Anot jo, tik iš daugybės minčių gimsta geriausi sprendimai.

Forumo iniciatyvos autoriai  taip pat pristatė idėją, kaip kurti laimę aplinkiniams, ir paaiškino, kokio poveikio jie siekia savo veiklomis. Buvo atliekamas momentinis bandomasis tyrimas, kokios gyventojų nuotaikos tvyro Prienų krašte.

Oficialus šventės atidarymas prasidėjo skambant Prienų krašto himnui, kurį atliko Vytautas Trakymas ir PKLC vokalinė grupė „Aksomas“, ir tęsėsi Prienų r. savivaldybės vadovo bei svečių sveikinimais, unikaliais pasirodymais ir koncertine programa.  

Be užsienio delegacijų, Prienus ir prieniečius pasveikino Seimo narys Vytautas Kamblevičius, Kazlų Rūdos savivaldybės atstovai, šventinį sveikinimą atsiuntė Seimo narė Rasa Budbergytė. Visi linkėjo Prienų kraštui ilgiausių metų, klestėjimo, sėkmės ir laimės visiems žmonėms.

Įspūdingą pasveikinimą surengė krepšinio komandos „Skycop“ krepšininkai, visų Savivaldybės užsienio partnerių delegacijų vadovams įteikdami po krepšinio kamuolį su žaidėjų ir trenerių autografais. Šventės dalyvius iš oro pasveikino ANBO-II, kurį pilotavo profesionalus bandytojas, pilotas, konstruktorius Rolandas Kalinauskas, o parodomąją programą dovanojusio LR VRM Reprezentacinio pučiamųjų orkestro pagalbininkes – Alytaus šokių studijos „Alemana“ šokėjas į estradą įvežė 1929 m. kabrioletas „Mersedez Benz“, prieš septynerius metus į Prienus patekęs tiesiai iš Amerikos. Automobilis daug laiko praleidžia įvairių pasaulio šalių filmavimo aikštelėse. Už galimybę juo pasigrožėti nuoširdi padėka automobilio savininkui, kolekcininkui iš Prienų – Edmundui Leimonui.

Visą dieną estradoje vyko šventinė prekyba, tautodailės ir amatų mugė, pramogos vaikams.  Iki vėlaus vakaro susirinkusiuosius linksmino atlikėjas Linas Adomaitis su grupe bei grupė „Džentelmenai“. Šventę vainikavo fejerverkai.

Sporto ir pramogų popietė

Sekmadienį šventiniai renginiai prasidėjo šv. Mišiomis už Prienus ir prieniečius Kristaus Apsireiškimo bažnyčioje.   

Rytą į sporto ir pramogų popietę (Paprienėje prie Nemuno) gausiai surinko sporto, aktyvaus laisvalaikio, kitų pramogų mėgėjai. Gerų emocijų pliūpsnį susirinkusiems pridėjo nuostabus oras ir gražus Prienų kraštovaizdis.

Tądien vyko ir Baltijos šalių studentų žaidynių SELL 2019 orientavimosi sporto estafetės. Prieniečiai ir svečiai iš kitų miestų dalyvavo smiginio, petankės, mini stalo teniso, linksmojo tinklinio, šaškių, šachmatų, šaudymo pneumatiniu šautuvu, linksmųjų estafečių vaikams rungtyse, mokėsi šiuolaikinių šokių, mažieji galėjo pajodinėti mažuoju poniu ar pūsti muilo burbulus.

Prienų r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuras vykdė sveikatinimo akciją, kurios metu daug kas pasinaudojo galimybe nemokamai pasimatuoti arterinį kraujo spaudimą, pasitikrinti anglies monoksido kiekį plaučiuose, sužinoti kūno masės indeksą ir kitus sveikatos rodiklius, taip pat pasimokyti šiaurietiškojo ėjimo. Popietės metu visi buvo vaišinami pačia gardžiausia mero žuviene.

Šventės organizatoriai dėkoja šventės informaciniams rėmėjams: laikraščiams „Gyvenimas“, „Naujasis Gėlupis“, interneto portalams „Krašto vitrina“ ir „Gera Prienuose“, UAB „Eteris“, taip pat partneriams ir rėmėjams: Lietuvos kultūros tarybai, DELFI, Pasaulio lietuvių bendruomenei, Belgijos lietuvių bendruomenei, Lietuvių bendruomenei Bulgarijoje, Punsko (Lenkija) lietuvių bendruomenei, atvirai jaunimo erdvei „Prienas“, asociacijai „Milžinų lizdas“, Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungai, UAB „Prienų butų ūkis“, Prienų r. savivaldybės visuomenės sveikatos biurui, Prienų savanorių klubui „Stipri šeima Prienų krašte“, jaunimo organizacijai VšĮ „Prienai“, orientavimosi sporto klubui „Šilas“, komandai „Nemuno kilpų žvejai“, Prienų miesto seniūnijai, Prienų r. policijos komisariatui, Prienų Kristaus Apsireiškimo bažnyčiai, aviatoriui Rolandui Kalinauskui, Prienų baikerių klubui RAPTORIAL, Prienų krepšinio komandai „Skycop“, klubui „Mes kitaip“.

Iki kitų susitikimų!

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai