Prienų krašto vasaros šventės aidai

0
2563

Gegužės 19–21 dienomis vyko šventiniai renginiai, skirti Prienų miesto vardo 515 metų sukakčiai paminėti. Vienybės, pasididžiavimo savo kraštu, tikėjimo jo galimybėmis jausmas prieniškius lydėjo visas šventines dienas. Kartu su miestiečiais pakilia nuotaika dalinosi ir garbingi svečiai iš kaimyninių savivaldybių, ilgamečiai miesto partneriai iš Baltarusijos, Latvijos ir naujų partnerių – Busko (Ukraina) miesto delegacija.

Penktadienis – šventės atidarymas
Penktadienio rytas prasidėjo gėlių sodinimo akcija Nemuno krantinėje. Akcijoje dalyvavo Nemuno kilpų regioninio parko Prienų lankytojų centro atstovai, jaunieji rajono šauliai, skautai, Prienų lopšelių-darželių „Saulutė“ ir „Gintarėlis“ auklėtiniai. Po akcijos visi dalyviai buvo vaišinami skautiška koše.

Akcijos dalyvius pasveikino Prienų r. savivaldybės meras A. Vaicekauskas. Jis padėkojo visiems už aktyvumą ir norą puošti savo miestą.

Kultūros ir laisvalaikio centre vyko konferencija „Algirdo Juliaus Greimo šimtmetis: nuo Prienų iki Paryžiaus“, skirta semiotiko, kalbininko, mitologo, eseisto Algirdo Juliaus Greimo 100-osioms gimimo metinėms. Konferencijos dalyvius sveikino A. Vaicekauskas, Seimo narys A. Palionis, konferencijoje taip pat dalyvavo A. J. Greimo paveldo išsaugojimui pasišventęs prof. K. R. Kašponis, kuris kartu su Prienų r. savivaldybe inicijavo Greimų vardo suteikimą Prienų tiltui.

Pranešimus apie A. J. Greimo veiklą ir jo įtaką pasauliui, sąsajas su Lietuva ir Prienų kraštu, skaitė Vilniaus universiteto A. J. Greimo semiotikos ir literatūros teorijos centro lektorės – dr. J. Katkuvienė, A. Oržekauskienė, prieniškė G. Smolskaitė, Lietuvos centrinio valstybinio archyvo vyr. archyvarė S. Grikšaitė. Konferencijos metu veikė Lietuvos centrinio valstybinio archyvo parengta paroda.

Savivaldybės aikštėje vyko Suvalkijos (Sūduvos) regiono tautinio kostiumo konkursas „Išausta tapatybė“, kurio metu buvo renkami nugalėtojai „Geriausio asmeninio tautinio kostiumo“, „Geriausių mėgėjų meno kolektyvų tautinių kostiumų“ ir „Geriausių folkloro kolektyvų tautinių kostiumų“ kategorijose. Konkurse dalyvavo atstovai iš Vilkaviškio, Marijampolės, Igliaukos, Prienų rajono ir kt. Regioninio turo nugalėtojai vyks į nacionalinį turą.

Penktadienį Laisvės aikštėje vyko Prienų krašto vasaros šventės atidarymas, iškilmingas Prienų r. savivaldybės tarybos posėdis, kurį vedė meras A. Vaicekauskas, ir Prienų miesto garbės piliečio vardo suteikimo ceremonija. Šiais metais Prienų miesto garbės piliečio vardas po mirties suteiktas Prienų eksperimentinės sportinės aviacijos gamyklos įkūrėjui, ilgamečiam direktoriui Vytautui Pakarskui.

Pirmosios šventės dienos programą vainikavo pučiamųjų orkestro „Panevėžio garsas“ koncertas ir oficialus delegacijų vakaras Prienų kultūros ir laisvalaikio centre. Vakaro metu Savivaldybės ir delegacijų vadovai apsikeitė dovanomis. Meras A. Vaicekauskas įteikė padėkas šventės koordinatoriams, dirigentams, meno kolektyvų vadovams, partneriams.

Šeštadienis – šokių ir dainų diena

Šeštadienio rytas prasidėjo Prienų baikerių klubo „Raptorial“ akcija „Baikeriai žadina Prienus“, konferencija „Prienų r. savivaldybės tarptautinio bendradarbiavimo vystymas“ Prienų sporto arenoje. Konferencijoje Prienų r. savivaldybės mero patarėja J. Zailskienė, Naugarduko rajono (Baltarusija) vykdomojo komiteto pirmininko pavaduotoja E. L. Selevič, Talsų savivaldybės (Latvija) kultūros namų direktoriaus pavaduotoja L. Neilande-Frydenberga ir Busko (Ukraina) administracijos vadovas P. S. Morozas pristatė savo regionus, jų pasiekimus ir galimybes. Konferencijos metu Prienų r. savivaldybės ir Busko administracijos vadovai pasirašė tarpusavio bendradarbiavimo ketinimų protokolą. Po konferencijos delegacijos lankėsi UAB „Doleta“ Jiezne.

Prienuose šventė tęsėsi: Paprienės stadione vyko tarptautinis futbolo turnyras Prienų r. savivaldybės mero taurei laimėti, Laisvės aikštėje buvo atidaryta tradicinio fotografijų konkurso „Mano miesto bliuzas“ paroda, pasveikinti geriausių darbų autoriai. Susirinkusiems koncertą dovanojo Marijampolės kolegijos ir Kvietiškių dvaro istorinių šokių kolektyvas „Reveransas“. O Prienų krašto muziejuje įvyko parodos „Grafai Butleriai – Prienų seniūnai, Marijampolės miesto kūrėjai“ atidarymas. Tuo metu estradoje prie Nemuno šou programą rodė Prienų ekstremalų asociacijos kalnų dviratininkai.

Iškilmingas šventės atidarymas prasidėjo gausia dalyvių eisena, kurioje žygiavo 43 meno mėgėjų kolektyvai, virš 800 saviveiklininkų, užsienio delegacijos, Prienų r. savivaldybės atstovai, svečiai.

Po oficialiosios dalies, Prienų r. savivaldybės mero ir svečių sveikinimų, vyko rajoninė dainų šventė „Tykiai, tykiai Nemunėlis teka…“

Šventės metu veikė mugė, kurioje savo darbais prekiavo, amatus demonstravo tautodailininkai, menininkai, amatininkai, o prekybininkai siūlė įsigyti maisto produktų. Šventėje nebuvo prekiaujama svaigiaisiais gėrimais, bet tai nesutrukdė linksmai švęsti, džiaugtis ir šėlti, ypač vakaro koncerto metu. Susirinkusiems koncertavo prieniškis atlikėjas Tadas Juodsnukis su grupe, dainininkas Vytautas Šiškauskas, grupė „Išjunk šviesą“. Sutemus žiūrovus džiugino šokio ir ugnies studijos „Čiutyta“ programa, o visą ilgą ir spalvingą renginį vainikavo šventinis fejerverkas. Šventę vedė taip pat iš Prienų kilęs atlikėjas, renginių vedėjas Karolis Ramoška.

Sekmadienis – sporto ir pramogų diena

Sekmadienio programa prasidėjo iškilmingomis šv. Mišiomis už Prienus ir prieniškius. Užsienio svečiai turėjo galimybę paplaukioti laivu ir pasigrožėti Prienų apylinkių vaizdais nuo vandens.

Paprienėje, prie Greimų tilto, vyko miestelėnų ir miesto svečių agapė, sporto ir pramogų popietė, naujų sporto erdvių atidarymas. Dvi naujas paplūdimio tinklinio aikšteles atidarė ir simbolinę juostelę perkirpo meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorius E. Visockas, UAB „Prienų butų ūkis“ direktorius A. Valatka. Savivaldybės vadovai linkėjo, kad ši bendruomeninė erdvė prie Nemuno upės taptų populiaria, lankoma ir visų mėgstama laisvalaikio praleidimo vieta. Ateityje šioje vietoje turėtų atsirasti dar daugiau įvairių pramogų.

Po atidarymo susirinkusieji varžėsi smiginio, petankės, mini stalo teniso, paplūdimio tinklinio, šaškių, šachmatų varžybose. Mažiesiems buvo organizuotos linksmosios estafetės ir kitos pramogos. Popietės metu visi buvo vaišinami mero sriuba, kuri buvo išvirta iš 22 kg sezano, sužvejoto Daugų ežere, taip pat kaimiška kiaušiniene su lašinukais ir suneštinėmis vaišėmis.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai