Prienų krašto savanoriai įgyvendino akciją – „Augu be mamytės“

0
430

Prienuose ir toliau aktyviai įgyvendinama savanorystės skatinimo programa, kuri jau dabar viršija planuotus rezultatus. Gruodžio mėnesio pabaigoje, prieš pat šventes buvo sukurta ir įgyvendinta socialinė akcija „Augu be mamytės“, kuri susidomėjimo sulaukė visoje Lietuvoje.

Dar 2019 metų pavasarį startavęs projektas „Stipri šeima Prienuose“, kurį organizatoriai tiesiog vadina – „Savanorystės skatinimo programa Prienų krašte“ įgauna pagreitį ir jau dabar kartu su projekto savanoriais skina rezultatus savo iniciatyvomis.

Apie socialinę akciją „Augu be mamytės“

„Viena iš pirmųjų įstaigų, kuri pakliuvo į mūsų akiratį, tai buvę Jiezno vaikų globos namai, dabar – Prienų rajono Jiezno paramos šeimai centras, kuris administruoja vaikų apgyvendinimą šeimose bei kitas veiklas. Dar įstaigos pristatymo metu direktorė Jūratė Virginija Žukauskienė pabrėžė, kad šiuo metu didžiausias stygius yra rūbai ir avalynė vaikams. Iki šiol sklando mitas, kad šių daiktų vaikams netrūksta, kad yra gaunamos siuntos iš užsienio, bet taip nėra. Kito susitikimo metu, kuomet lankėmės Jiezne, kartu su savanoriais diskutavome, kokios pagalbos labiausiai reikia neskaitant bendravimo ar bendrų veiklų kūrimo. Dar kartą kalba nukrypo, jog vaikai nori pasipuošti ir geros kokybės rūbeliais, ypatingai tada, kuomet artėja šventės. Nieko nelaukus, dar kelyje grįžtant iš Jiezno, nutarta iki švenčių suorganizuoti akciją „Augu be mamytės“. Savanoriai vienbalsiai pritarė“ – pasakojo projekto vadovė Roberta Ažukaitė-Zacharevičienė.

Iš pradžių akciją norėta įgyvendinti tiktai mokyklose. Vos paviešinus iniciatyvą, sulaukėme labai daug skambučių ne tik iš Prienų, bet ir iš visos Lietuvos. Prienų rajono savivaldybės vadovų iniciatyva surinkimo punktas buvo įrengtas pačioje savivaldybėje. Labai aktyviai akciją įgyvendino ir mūsų projekto savanoriai, kurie mokyklose su mokyklų vadovų pritarimu akciją įgyvendinimo Prienų „Revuonos“ pagrindinėje mokykloje, Prienų „Ąžuolo“ progimnazijoje, Prienų „Žiburio“ gimnazijoje. Dėkojame mokyklų bendruomenėms.

Rezultatai

Rezultatai rodo, kad sulaukėme iš viso 82 siuntų iš Kauno, Vilniaus, Alytaus ir kitų miestų bei miestelių. Akcija viršijo lūkesčius. Iš rajoninės akcija virto nacionaline. Mūsų pranešimu spaudai pasidalino ne tiktai vietinė žiniasklaida. Mūsų žinute socialiniame tinkle pasidalino ir žinomas LNK veidas – Rūta Mikelkevičiūtė.

Iniciatyvos savaime neatsiranda

Visuomeninių organizacijų pagrindinė funkcija yra padėti valstybiniam sektoriui. Visuomenininkai greičiau ir paprasčiau prieina prie žmonių, neturint idėjinių lubų skatinama kūryba. Tai skatina norą kurti pridėtinę vertę įvairiomis formomis. Socialinė akcija „Augu be mamytės” dar kartą įrodo, kad reikia džiaugtis tuo, ką turime. Mes turime mamas, tėčius. Iniciatyva kviečia nenusigręžti  nuo tų, kuriems likimas ne toks dosnus. Pagalbos formų yra ir visai paprastų.  Jei negalime įsivaikinti vaikučių, jiems padėti galime dovanodami rūbus, avalynę, ko jiems labai reikia. Kartais reikia tiktai dėmesio, kartais suknelės išleistuvėms. Dalintis šiai dienai nėra taip sudėtinga. Tad vieni turi organizuoti, o kiti išgirsti, treti – gauti.

ES finansuojami ir skatinami projektai, suteikia dideles perspektyvas ir galimybes mažoms organizacijoms ir bendruomenėms susitelkti bei įgyvendinti savo jau turimus sumanymus vietos lygmeniu. Šiuo atveju mes skatiname savanorystę Prienų krašte, tai ką lig šiol ir darėme, tik dabar su dar didesne motyvacija ir galimybėmis.

Projekto tikslas – didinti Prienų miesto bendruomenės narių savanorišką veiklą per pagalbą socialinę atskirtį patiriantiems asmenims, taip palengvinant šių bendruomenės narių integraciją į bendruomenę ir padėtį darbo rinkoje, bei gerinant Prienų miesto socialinį foną. Projektą įgyvendina VšĮ Jaunimo organizacija „Prienai“ ir Prienų krašto savanorių klubas.

Daugiau informacijos apie mus galite surasti:

stipriseimaprienuose.lt

Prienų krašto savanorių klubas

Stipri šeima Prienuose

Projektas „Stipri šeima Prienuose“, projekto Nr. 08.6.1-ESFA-V-911-18-0008, inicijuotas Prienų vietos veiklos grupės ir skirtas ugdyti savanorišką veiklą socialinėje srityje. Projektą finansuoja Europos socialinis fondas.

Organizatorių informacija

 

Komentarai

komentarai