Prienų krašte – aktyvi savanorystė

0
999

Savanorystė – tai toks dalykas, kai norisi kurti kažką gero ne tik sau, bet ir visiems aplinkui, būti tuo, kuris kuria pridėtinę vertę savo kraštui ir pasauliui.

Jau 2019 m. pavasarį startavęs projektas – savanorystės skatinimo programa Prienuose (Projektas „Stipri šeima Prienuose“, projekto Nr. 08.6.1-ESFA-V-911-18-0008, inicijuotas Prienų vietos veiklos grupės ir skirtas ugdyti savanorišką veiklą socialinėje srityje), kurio metu jau įgyvendinome daugybę veiklų, pradedant nuo savanorių grupės rinkimo. Tą darėme bendradarbiaudami su Prienų krašto savanorių klubu.

Vasarą ne tik bandėme atrasti savyje savanorystę, bet ir stovyklavome, ugdėme savo įgūdžius, stiprinome savo komandą, pažinome vieni kitus. Nuo paskaitų iki zefyrų kepimo ant laužo.

Rudenį turėjome įtemptus mokymus – savanorystės skatinimo programą, į kurią kvietėme visus norinčius aktyviai prisijungti. Kvietėme žinomus lektorius, savo sričių profesionalus papasakoti apie savo patirtis savanorystės srityje. Mūsų mokymuose savo patirtimis dalinosi Vaidotas Ilgius iš „Maisto banko“; Modesta Petrauskaitė, kuri dalinosi savo analize apie savanorystės pritaikymą darbo rinkoje; mokytojas Mantas Karanauskas; viešųjų ryšių ekspertas Povilas Žarnauskas; švietimo ministerijoje dirbanti Agnė Goldbergaitė; mokytoja Rita Markovskaja, kuri dalinosi tarptautinių mainų patirtimi; Užuguosčio aktyvistės Jolita Mažeikienė bei Silvija Jurgelevičienė, kurios dalinosi socialinio verslo bei iniciatyvų patirtimis, kuriomis įkvėpė ne vieną savanorį.

Labai džiaugiamės, kad rudenį mūsų ratas išsiplėtė ir mus jungia ne tiktai moksleiviai bet ir vyresnio amžiaus asmenys. Juk savanorystei amžius nesvarbus, svarbūs – nuveikti darbai.

Vėlyvą gruodį savo veiklą vainikavome kartu su kitais mūsų partneriais organizuodami Savanorių ir partnerių padėkos vakarą, kuriame apdovanojome pačius aktyviausius savanorius, pristatėme ateities vizijas.

Džiaugiamės vis didesniu ratu bendraminčių ir partnerių, kurių pagalba galime išlipti iš projekto ribų ir įgyvendinti dar daugiau socialiai atsakingų iniciatyvų savo krašte. Tikimės būti tais, kurie ugdo teisingą supratimą apie savanorystę ir savo pavyzdžiu kelia sąmoningumo lygį. Laukia aktyvūs ir pilni iššūkių 2020 metai. Kuomet savanoriai netikai mokysis savanorystės pagrindų, tačiau ir kurs savo iniciatyvas Prienų kraštui, kartu su Prienų krašte veikiančiomis organizacijomis. Nuo renginių organizavimo iki anglų kalbų mokymų. Sukurtų projektų pristatymas planuojamas 2020 metų gegužės 15 d.

Nuo 2019 m. pradėtas įgyvendinti projektas „Stipri šeima Prienuose“, inicijuotas Prienų miesto Vietos veiklos grupės ir skirtas ugdyti savanorišką veiklą socialinėje srityje. Projekto tikslas – didinti Prienų krašto žmonių įsitraukimą į savanoriškas veiklas taip prisidedant prie socialinio fono gerinimo Prienų mieste. Projektą įgyvendina VšĮ Jaunimo organizacija „Prienai“ bendradarbiaudama su Prienų krašto savanorių klubu.

Daugiau informacijos apie mus galite surasti:

stipriseimaprienuose.lt

Prienų krašto savanorių klubas

Stipri šeima Prienuose

Projektas „Stipri šeima Prienuose“, projekto Nr. 08.6.1-ESFA-V-911-18-0008, inicijuotas Prienų vietos veiklos grupės ir skirtas ugdyti savanorišką veiklą socialinėje srityje. Projektą finansuoja Europos socialinis fondas.

Organizatorių informacija

Komentarai

komentarai