Pradėti tvarkyti Lietuvos karių (savanorių) kapai Jiezne

0
2032

2 Valstybės saugomo kultūros paveldo objektą – Lietuvos karių kapus Jiezne sudaro prieš pagrindinę kapavietę pastatytas paminklas iš lauko akmenų ir 22 betoniniai kryželiai, kurie yra labai aptrupėję ir sulūžę.

Prienų rajono savivaldybės administracijos Kultūros, sporto ir jaunimo skyriaus vyriausioji specialistė Edita Jakimavičiūtė dar 2015 metų pavasarį, kaip ir kasmet, kreipėsi į Jiezno seniūniją dėl Lietuvos karių kapų aplinkos sutvarkymo. Seniūnija aplinką sutvarkė – buvo iškirsti peraugę buksmedžiai, pasėta veja, nuvalytos samanos nuo kryželių ir paminklo. Tačiau liko didžiausia ir labiausiai įsisenėjusi problema – sutrupėję ir sulūžę betoniniai karių kryželiai. Buvo kreiptasi į Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos dėl leidimo keisti kryželius ir  suderinti užrašus ant jų. Kadangi karių pavardės ant kryželių yra neišlikę arba jau neįskaitomos, rekomenduota ant kryželių užrašyti „Lietuvos karys savanoris“, o visų palaidotų karių pavardes, kurias Kultūros paveldo departamento prie kultūros ministerijos specialistams  pavyko nustatyti, surašyti ant  bendro paminklo kariams. Lietuvos karių kapų tvarkymo darbus (betoninių kryželių pakeitimą standartinio pavyzdžio granitiniais kario kryželiais) numatyta vykdyti 2015–2016 m. iš Prienų rajono savivald3ybės biudžeto. Jau šių metų gruodžio 3 d. atlikti pirmieji Lietuvos karių kapų Jiezne tvarkymo darbai – pakeisti net 6 kryžiai.

Kiekvienas galime prisidėti prie savanorių kapų pagerbimo ir išsaugojimo. Kviečiame visus, lankančius artimųjų kapus, nelikti abejingiems ir tiems, kurie iškovojo mūsų Nepriklausomybę. Bet koks dėmesys jų amžino poilsio vietai – stabtelėjimas akimirkai, nubraukti lapai, uždegta žvakelė, sukalbėta malda – yra vertingas ir reikalingas.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai