Prieniškis Rolandas Maščinskas – pasaulio irklavimo čempionas

0
3307

Finale startavusi vyrų porinė keturvietė, kurią irkluoja Dovydas Nemeravičius, Martynas Džiaugys, Rolandas Maščinskas ir Aurimas Adomavičius, iškovojo aukso medalius. Jie 2 kilometrų distanciją įveikė  per 5 min 43,10 sek. ir beveik dviem sekundėmis aplenkė antroje vietoje finišavusius Didžiosios Britanijos irkluotojus (5 min 45,03 sek). Trečioje vietoje finišavo Estijos komanda, kuri distanciją įveikė per 4 min 45, 32 sek.  

19:08 valtys nestartavo, kaip buvo suplanuota, dėl techninių nesklandumų. Startas buvo perkeltas į 19:26.

Pirmoje distancijos pusėje į priekį išsiveržė Nyderlandų irkluotojai, o lietuviai plaukė 4-5 vietoje. Antroje pusėje Lietuviai įjungė aukštesnę pavarą ir lenkė savo priešininkus vieną po kito. ir distancijos pabaigoje stipriai išsiveržė į priekį.

Šiame plaukime didžiausiais konkurentais laikyti Didžiosios Britanijos irkluotojai iškovojo sidabro medalius, o Estija kaip ir prieš tai buvusiame pasaulio čempionate  iškovojo bronzos medalius.

Lietuvių sportininkai per apdovanojimų ceremoniją sunkiai pastovėjo ant kojų.

Lietuvių, kurie irklavo trečiuoju taku, varžovais finale buvo Lenkijos (1 takas), Nyderlandų (2), Didžiosios Britanijos (4), Estijos (5) ir Norvegijos (6) komandos.

Lietuvos komanda, kaip rašoma Irklavimo federacijos pranešime, buvo laikoma šio finalo favorite, nes šiemet laimėjo visas varžybas, kuriose dalyvavo – Pasaulio taurės I ir III etapus bei Europos čempionatą.

Tik antrajame pasaulio taurės etape, nedalyvaujant lietuviams, pirmąja vieta džiaugėsi britai. Būtent britai laimėtame finale pasiekė geriausią šio sezono finalų laiką – 5 min. 36,42 sek.

Prie pretendentų į medalius buvo priskiriami ir lenkai, kurie šiemet didžiosiose regatose tris kartus tapo prizininkais.

lrt.lt informacija

Komentarai

komentarai