Prienietis Remigijus Kančys pateko į Rio de Žaneiro Olimpines žaidynes

0
2840

1 42 km 195 m. 2 valandos 15 minučių ir 34 sekundės. Eiliniam žmogui – tai statistika, tačiau šių skaičių, į kuriuos įdėta itin daug pastangų, Remigijus Kančys nepamirš niekada. Maratonininkas įvykdė olimpinį normatyvą ir iškovojo kelialapį į kitąmet vyksiančias Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.

Užsispyręs, tvirto charakterio ir atkakliai siekiantis savo tikslo. Toks yra R. Kančys – iš Sūkurių kaimo (Prienų r.) kilęs vaikinas pasiekė savo olimpinę svajonę ir keliaus į Braziliją.

Olimpinę svajonę R. Kančys pasiekė sulaukęs kaip sportininkui brandaus amžiaus. Tačiau bėgikas sako, kad norint įveikti maratoną reikia brandos. „Čia yra maratonas. Maratonui reikia užaugti, subręsti. Sportuoju 11 metų. Visko buvo, buvo sunkių akimirkų, bet visada kažkaip užkabina bėgimas. Siekiau kiekvieną sezoną asmeninių rezultatų. Išbandėme pirmą maratoną – žiauriai nepasisekė. Antras jau geriau pavyko, o trečias pribaigė“, – juokiasi R. Kančys.2

R. Kančys olimpinį normatyvą įvykdė trečiu bandymu. Pirmas bandymas Frankfurte – 2 val. 30 min. Pernai Vilniuje – 2 val. 23 min. Palyginimui, Berlyno nugalėtojo Kenijos bėgiko Eliudo Kipchoge laikas – 2 val. 4 min. 1 sek. „Dabar savo rezultatą pagerinti jau bus šiek tiek sudėtingiau. Daug dirbome, daug ko atsisakėme, daug paaukojau, daug investavau. Norėjau rezultato, ne tik bėgti. Dėl to aš pasirinkau Berlyno maratoną – greita trasa, daug stiprių varžovų, visą laiką tave traukia. Tai kaip atspirties taškas – kai matai, kad kažkas priekyje tavęs bėga, stengiesi neatsilikti. Tai yra lengviau, nei bėgti vienam“, – sako R. Kančys.

R. Kančys tapo penkioliktuoju Lietuvos lengvaatlečiu, įvykdžiusiu olimpinį normatyvą.

lrt.lt

 

Komentarai

komentarai