Prasidėjo Prienų rajono seniūnijų ataskaitiniai susirinkimai

0
802

Gegužės 2 d. prasidėjo ataskaitiniai susirinkimai Prienų rajono seniūnijose. Pirmieji 2021-ųjų metų veiklą pristatė Šilavoto (gegužės 2 d.), Balbieriškio (gegužės 3 d.) seniūnijų seniūnai ir Veiverių (gegužės 5 d.) seniūnijos seniūno pavaduotoja.

Ataskaitiniuose susirinkimuose dalyvavo Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas su komanda, Tarybos nariai, jie prieš susirinkimus susitiko su vietos bendruomenių pirmininkais ir seniūnaičiais.

Su seniūnijų bendruomenėmis diskutuota kelių būklės, apleistų pastatų kontrolės, augintinių nepriežiūros, gatvių asfaltavimo, vandentiekio įrengimo klausimais, gilintasi į bendruomenių poreikius, švietimo pokyčius.

Aktualijos ir problemos seniūnijose

Šilavoto gyventojai teiravosi dėl vandentiekio Jiestrakyje, kelio atnaujinimo į Davatkyną, patogesnio įvažiavimo į Šilavoto kapines, privažiavimo prie Pašlavančio piliakalnio ir kt. Seniūnijos bendruomenė šiais metais susidūrė su švietimo pokyčiais ir mokyklos reorganizacija, kuri dėl valstybės politikos (nustačius būtiną mokinių skaičių mokyklai išlikti) buvo neišvengiama.

Vienas iš didžiausių skaudulių Balbieriškio seniūnijoje – regioninis kelias Balbieriškis–Krokialaukis per Mackius. Savivaldybė jo negalėjo rekonstruoti, o LAKD į prašymus ir raštus nereaguodavo. Neseniai gyventojai sulaukė LAKD pažado kelią kažkiek paremontuoti, tačiau kapitalinio remonto dar teks palaukti.

Ataskaitiniame susirinkime buvo kalbama ir apie medžių atsodinimą Balbieriškio parke, vandentiekio plėtrą kapinėse bei buvusiame Gerulių kaime, galimybes turėti vandentiekį Sūkurių kaimo gyventojams, gatvių remontą. Su gyventojais buvo pasidalinta geromis žiniomis – apie nupirktą traktorių seniūnijai, būsimą krepšinio aikštelės atnaujinimą miestelio parke, pradėtą Jaunimo g. rekonstrukcijos projektavimo procesą ir kitus planuojamus darbus.

Didžiausias dėmesys keliams skiriamas buvo ir Veiverių seniūnijos ataskaitiniame susirinkime. Jame, be kita ko, kalbėta apie galimybes įrengti autobusų stotelę Skriaudžių kaime, įvažiavimą į darželio teritoriją, planus remontuoti poliklinikos pastatą. Gyventojai teiravosi dėl medžių atsodinimo, tako į Veiverių parką (nuo automobilių stovėjimo aikštelės) atnaujinimo, vaikų dienos centro įsteigimo.

Visose seniūnijose ir šiais metais suplanuota daug darbų: gatvių remontas, apšvietimo, vandentiekio plėtra, kapinių tvarkymas, melioracijos darbai.

Diskusijos ir atsakymai į klausimus

Atsakydamas į seniūnijų gyventojų klausimus apie kelių priežiūrą ir asfaltavimą meras A. Vaicekauskas pažymėjo, kad savivaldybė turi daugiau kaip 1000 km prižiūrimų kelių, iš jų asfaltuotų – virš 130 km. Pernai kelių remontui iš valstybės buvo skirta apie 1,5 mln. eurų. Prieš 3-4 metus iš savivaldybės biudžeto lėšų kelių remontui nebūdavo skiriama, o praėjusiais metais papildomai seniūnijoms buvo skirta daugiau nei 400000 eurų. Šiais metais taip pat planuojama panaši suma. Meras taip pat pabrėžė, kad dar skaidresnį ir efektyvesnį lėšų keliams tvarkyti naudojimą ir prioritetų nustatymą leis užtikrinti naujas Tarybos patvirtintas kelių priežiūros ir remonto tvarkos aprašas, kuriame nustatyti griežti kriterijai. Pažymėta, kad vandentvarkos projektai bus įgyvendinami, atsižvelgiant į specialųjį planą iki 2030 m., o gyventojai gali kreiptis į seniūnijas ir sužinoti, kokia yra centralizuotų vandens tiekimo ir nuotekų tinklų įrengimo perspektyva jų gyvenamojoje vietovėje.

Pokyčiai ir iššūkiai

Veiveriškių laukia darbingi metai: prasidės Veiverių parko sutvarkymo projektas, bus atnaujinamas gimnazijos sporto aikštynas, Kalendoriaus muziejaus ekspozicija.

Veiveriškius meras informavo apie Susisiekimo ministerijos priimtą sprendimą dėl „Rail Baltica“ geležinkelio trasos ir su ja susijusios susisiekimo infrastruktūros objektų vystymo. Buvo pasirinkta 6A vėžės alternatyva (trasa eitų aplenkiant Mauručius), tačiau, anot mero, anksčiau numatyta vieta šiek tiek kis. Pažadėta dėti visas pastangas, kad gyventojams šis sprendimas būtų kuo mažiau skausmingas.

Administracijos direktorė J. Zailskienė padėkojo bendruomenėms už atliktus darbus ir kvietė aktyviai dalyvauti projektinėse veiklose bei pritraukti papildomų lėšų iš biudžeto, įgyvendinant projektus, skirtus visuomeninei aplinkai gerinti.

Reaguodama į gyventojų nusiskundimus dėl palaidų šunų direktorė pabrėžė, kad Savivaldybėje dirba du viešosios tvarkos specialistai ir ragino gyventojus kreiptis raštu į Administraciją.

Visų seniūnijų gyventojams pateikta informacija, kad galima be administracinės atsakomybės įteisinti nelegalius gręžinius. Nuo  gegužės 1 d. tai gali padaryti visi, kurie naudojasi Žemės gelmių registre neįregistruotais gręžiniais ar šiame registre nėra atnaujinę duomenų apie gręžinio savininką.

Taip pat priminta pasitikrinti deklaruotos gyvenamosios vietos adreso tikslumą ir, jeigu reikia, jį patikslinti. Anot J. Zailskienės, neatnaujinti ir netikslūs duomenys apsunkina institucijų ar įmonių darbą, teikiant policijos, pašto, siuntų pristatymo, priešgaisrinės apsaugos gelbėjimo ar greitosios medicinos pagalbos paslaugas.

Kvietimai ir kiti pasisakymai

Seniūnijų gyventojai paraginti aktyviai dalyvauti balsuojant už bendruomenių iniciatyvų projektus, kurie greitai bus paskelbti, taip pat pakviesti dalyvauti Prienų 520 metų jubiliejaus šventėje, kuri vyks gegužės 27-29 dienomis, ir šventinėje eisenoje.

Ataskaitinių susirinkimų metu į klausimus apie eismo saugumo priemones atsakė mero pavaduotoja, Eismo saugumo komisijos pirmininkė L. Jakinevičienė, mobiliosios bibliotekos teikiamas paslaugas pristatė Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos direktorė D. Čepeliauskienė, taip pat pasisakė Savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas A. Marcinkevičius, Tarybos nariai, UAB „Prienų vandenys“ direktorius R. Ignatavičius.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai