Pasveikinta šimtametė Stakliškių seniūnijos gyventoja

0
600

Gegužės 25 d. Prienų r. savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas kartu su Stakliškių seniūne Nijole Ivanoviene, socialine darbuotoja Romualda Radžiukyniene ir seniūnaite Birute Akštakiene pasveikino Stakliškių seniūnijos Pikelionių kaime gyvenančią Magdeleną Gurskienę, prieš keletą dienų sulaukusią garbingo 100 metų jubiliejaus. Meras ir seniūnijos darbuotojos palinkėjo šimtametei daug sveikatos ir gražių kasdienybės akimirkų.

Visas Magdelenos gyvenimas prabėgo gimtojoje sodyboje, kur augo gausioje šeimoje, ištekėjo, susilaukė dukros Adelės. Iš vienuolikos vaikų likusios trys seserys, iš kurių vyriausia šimtametė.

Magdelena jau 40 metų našlauja, tačiau mylimo vyro netekties tuštumą užpildė kartu gyvenantys dukra, vaikaitis Algis su šeima: žmona Sigita ir sūneliu Nojumi. Jau keletas metų, kaip Magdelenos dukra taip pat palaidojusi vyrą, tad visi vyriški namų darbai ir rūpesčiai gula ant Algio pečių. Tačiau namuose netrūksta nei meilės, nei šilumos, nei rūpinimosi vieni kitais, o išpuoselėta ir kruopščiai prižiūrima sodybos aplinka rodo, kad grožį čia kuria moteriškos rankos.

Dalindamiesi prisiminimais apie ilgaamžės gyvenimą, artimieji pasakoja, kad jai anaiptol neatrodo jis ilgas, sakanti „nė nesumečiau, kaip praėjo metai“. Anot dukros, mama buvo visada guvi, darbšti, labai gražiai mezgė, audė parinktinius (tam tikru būdu (renkant) austos paklodės, patiesalai), margino kiaušinius. Nuo jaunystės lydėjo tik klausos sutrikimas, kuris šiandien išsivystė į kurtumą. Tiesa, jis netrukdo susikalbėti, nes senolė supranta iš lūpų, o spaudą skaito pati – ir dar be akinių. Taip pat nuo lapkričio mėnesio nevaikšto, nes skauda kojas, bet džiaugiasi, kad stiprios rankos, kuriomis gali apkabinti ir priglausti mylimiausius.

Anot psichologų, apkabinimai gydo, ramina, teikia laimės. Gal tai ir yra senolės šimto metų paslaptis? Artimieji sako, kad sveikatos ir metų galėjo pridėti taikus būdas, saikingas valgymas, vengimas vaistų, kuruos atstoja ramunėlių arbata be cukraus, bei daug pieno kiekvieną dieną.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai