Paskelbtas Nemuno pakrantės Prienuose įveiklinimo, sujungiant viešąsias erdves, idėjos konkursas

0
1456

Viešosios erdvės – esminis krašto infrastruktūros elementas ir neatsiejama komfortiško gyvenimo dalis, nes jose telkiasi bendruomenės, žmonės skatinami bendrauti, aktyviai judėti, sveikai gyventi.

Per Prienų miestą teka Nemuno upė, šalia kurios naujai įrengta ar atnaujinta keletas viešųjų erdvių, tapusių vietos ir aplinkinių gyventojų bei mieste besilankančių svečių traukos centru, todėl ir toliau vienu iš savivaldybės prioritetų išlieka tikslas dar labiau įtraukti upę į miesto gyvenimą, pratęsti viešųjų erdvių takus, sukurti veiklas laiko praleidimui, pakrantes paversti patrauklesnėmis ir lankomesnėmis.

Siekdama numatytų tikslų ir sprendimų, kurie atliepia gyventojų poreikius, Prienų rajono savivaldybė 2024-06-04 paskelbė atvirą projekto konkursą dėl Nemuno upės pakrantės įveiklinimo, sujungiant viešąsias erdves Prienuose (pirkimo Nr. 724478).

Konkurso tikslas: iš konkursui pateiktų projektų idėjų išrinkti techniniu, architektūriniu ir ekonominiu požiūriu tinkamiausią projekto idėją. Šio konkurso I-ą, II-ą, III-ią vietas užėmusių projekto pasiūlymų dalyviams bus skiriamos premijos: I-ai vietai skiriama 7000 Eur, II-ai – 5000 Eur, III-iai – 3000 Eur.

Konkurso dalyvis, kurio idėja bus pripažinta geriausia, turės suprojektuoti pėsčiųjų (dviračių) taką (įvertinant Nemuno kairiosios krantinės sutvirtinimą), tiltelius, poilsio aikšteles, apžvalgos/stebėjimo aikšteles, lauko grilines, automobilių parkavimo aikštelę (-es), mažąją architektūrą (suoliukai, šiukšliadėžės, dviračių stovai, pavėsines ir pan.), takų ir aikštelių apšvietimą, pritaikytą pėstiesiems ir dviratininkams, bei įveiklinti ir aplinkinę gamtinę teritoriją.

Prioritetas viešųjų erdvių projektavimui ir priežiūrai yra labai svarbus kuriant gyvybingą, gyvybingą Kviečiame architektus aktyviai dalyvauti konkurse ir siūlyti savo idėjas.

Informacija apie konkursą skelbiama:

CVPP puslapyje: https://cvpp.eviesiejipirkimai.lt/

TED puspapyje: https://ted.europa.eu/TED/search/search.do

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai