Paskelbta, kada bus pradėta kviesti šauktinius ir kaip vyks visa procedūra

0
1782

1Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pasirašė įsakymą, kuriuo nustatė, kad šiais metais šaukimo į nuolatinę privalomąją karo tarnybą pradžia yra gegužės 11-oji. Tą dieną, stebint visuomenės atstovams, bus sudaromi šių metų karo prievolininkų sąrašai ir jiems pradėti siųsti šaukimo pranešimai į nuolatinę privalomąją karo tarnybą. Šiais metais planuojama pašaukti 3 tūkst. jaunuolių – dalis jų ateis savo noru, dalis bus pašaukti.

„Nors oficiali šaukimo pradžia yra tik gegužės mėnesį, kviečiu visus vaikinus ir merginas nuo 18 iki 38 metų, norinčius savanoriškai atlikti pareigą Tėvynei, jau dabar registruotis artimiausiuose Karo prievolės administravimo skyriuose. Atėję savanoriškai jie turės pirmenybę pasirinkti norimą tarnybos vietą,“ – sako krašto apsaugos ministras J. Olekas.

Į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą pirmiausia bus šaukiami jaunuoliai, kurie patys pareikš norą atlikti tarnybą. Tik nesurinkus nustatyto skaičiaus savanoriškai atvykusių atlikti karo tarnybą, toliau privaloma tvarka bus šaukiami karo prievolininkai nuo 19 iki 26 metų (įskaitytinai). Šauktinių sąrašas bus sudaromas atsitiktine tvarka naudojantis kompiuterių programa.

Siekiant užtikrinti, kad karo prievolininkų sąrašų sudarymo metu būtų laikomasi skaidrumo, objektyvumo ir nešališkumo principų, šį procesą stebės speciali visuomenės atstovų komisija. Teisę stebėti sąrašų sudarymą turi Lietuvoje įregistruotų asociacijų, kurių veikla susijusi su krašto apsaugos sistemos stiprinimu ir visuomenės parengimu gynybai, jaunimo ugdymu ir pilietiniu, patriotiniu auklėjimu, žmogaus teisių gynimu, nariai. Kvietimas asociacijoms teikti savo kandidatūras išplatinamas kovo 27 dieną.

Šių metų karo prievolininkų šaukimo sąrašai per dvi dienas nuo jų sudarymo bus skelbiami viešai Krašto apsaugos ministerijos interneto svetainėse www.kam.lt ir www.karys.lt.

Šaukimo pranešimai į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą bus pradėti siųsti iš karto po to, kai bus paskelbti šių metų karo prievolininkų sąrašai, t.y. gegužės viduryje.

Karo prievolininkai, gavę šaukimo pranešimus, privalės per šaukime nurodytą laiką kreiptis į regioninius Karo prievolės ir komplektavimo skyrius. Į kokį skyrių karo prievolininkas privalės atvykti bus nurodyta šaukimo pranešime. Vėliau jie bus siunčiami sveikatos patikrinimui į Karo medicinos tarnybą.

Karo prievolininkai, esantys karo prievolininkų šaukimo sąrašuose, bet negavę šaukimo pranešimų, per 20 darbo dienų nuo karo prievolininkų šaukimo sąrašų paskelbimo dienos, privalės susisiekti arba atvykti į artimiausią Karo prievolės ir komplektavimo skyrių.

Detalus šaukimo planas, kurį tvirtins Lietuvos kariuomenės vadas, dar rengiamas ir bus paskelbtas balandžio pradžioje.

Šiuo metu planuojama, kad rugpjūtį ir rugsėjį karo prievolininkai nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atlikti bus šaukiami LDK Kęstučio mechanizuotajame pėstininkų batalione (Tauragės r). ir kituose Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ padaliniuose Rukloje (Jonavos r.), LDK Butigeidžio dragūnų batalione (Klaipėdoje), J. Vitkaus inžinerijos batalione (Kaune) ir Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione (Marijampolėje). Ketvirtąjį šių metų ketvirtį (lapkritį ir gruodį) šauktinius į tarnybą priims Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotasis pėstininkų batalionas (Rukloje, Jonavos r.), Karaliaus Mindaugo husarų batalionas (Panevėžys), Generolo R. Giedraičio artilerijos batalionas (Rukla, Jonavos r.), Sausumos pajėgų štabo ryšių kuopa (Vilniuje), Oro gynybos batalionas (Radviliškyje), Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionas (Marijampolėje) ir Karinės jūrų pajėgos (Klaipėdoje) .

Pradėjus šaukti į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą šaukimas į bazinius karinius mokymus jau nebus vykdomas. Šiuo metu bazinius karinius mokymus pradėję jaunuoliai ir jaunuolės juos pabaigs ir nauji baziniai kariniai mokymai šiais metais nebebus organizuojami.

Šiais metais ir toliau vyks šaukimas į jaunesniųjų karininkų vadų mokymus, kaip į dar vieną būdą atlikti privalomąją pradinę karo tarnybą. Jų dalyvių šiais metais planuojama pakviesti 160.

Išsamesnė informacija apie šaukimo tvarką bus nuolat atnaujinama Krašto apsaugos ministerijos interneto svetainėse www.karys.lt ir www.kam.lt, teikiama tel. 8 800 12340, atvykus arba paskambinus į regioninius Karo prievolės ir komplektavimo skyrius.

„Gera Prienuose“

 

Komentarai

komentarai