Pasitarime su seniūnais – dar daugiau dėmesio apleistiems sklypams ir pastatams

0
440

Balandžio 7 d. vykusiame Prienų r. savivaldybės administracijos vadovų ir seniūnų pasitarime aptarta apleistų ir nenaudojamų sklypų, statinių priežiūros klausimai.

Ši problema aktuali dar nuo nepriklausomybės pradžios, kai atsirado galimybė privatizuoti valstybės turtą.

Anot administracijos direktorės J. Zailskienės, ar tinkamai prižiūrimi apleisti pastatai, kontroliuoja administracijos specialistai ir visų seniūnijų darbuotojai ir šis procesas vyksta gana sklandžiai. Paraginti specialistų dalis savininkų pastatus susitvarkė ar pardavė, kitiems postūmį tvarkytis davė teisinės priemonės – šiuo metu taip pat ruošiamasi pradėti teisminius procesus dar su 3 apleistų statinių savininkais.

Pasitarime pažymėta, kad didesnio dėmesio reikia ir apleistiems sklypams, ypač gyvenvietėse, miesteliuose, matomiausiose vietose. Nors seniūnai patikino, kad su tokių sklypų savininkais kalbamasi, didžioji dauguma esą po pokalbio susitvarko, tačiau yra tokių žemės plotų, kurių savininkų dėl įvairių priežasčių nustatyti neįmanoma ar jie nelinkę bendradarbiauti.

Su seniūnais, Žemės ūkio skyriaus vedėja A. Tamošiūniene buvo suderinta apleisto sklypo vertinimo forma, sutarta jau dabar pradėti stebėti, fiksuoti apleistus sklypus, kalbėti su savininkais, o neveikiant šioms priemonėms – imtis teisinių. Administracijos direktorė paragino bendradarbiauti skyrių ir seniūnijas, kad darbas vyktų kuo sklandžiau. Kalbėta ir apie prasidėjus ūkiniams darbams gadinamus ir teršiamus kelius, apie atsakingą ūkininkų veiklą, bendradarbiavimą.

Įpusėjus pavasariui, seniūnijų kolektyvų laukia darbingas laikotarpis – nuo sklandaus pasėlių deklaravimo organizavimo (pradžia balandžio 12 d., informacija paskelbta Savivaldybės svetainėje – past.) iki kelių priežiūros, duobių lyginimo pagerėjus orams, aplinkos tvarkymo ir kitų pavasarinių darbų. Labai svarbu, kaip sakė direktorė, kad kiekvienas bendruomenės narys prisidėtų prie švarios aplinkos kūrimo, atsakingo kelių naudojimo ir paragintų tą daryti kaimynus.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai