Pasitarime su seniūnais aptarti svarbūs klausimai

0
297

Balandžio 25 d. Savivaldybėje vyko Savivaldybės vadovų pasitarimas su seniūnais. Pasitarime taip pat dalyvavo Savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo, Statybos ir ekonominės plėtros, Bendrojo bei Žemės ūkio skyrių specialistai. Diskutuota dėl atliekų tvarkymo ir bendradarbiavimo su aplinkosaugininkais, apleistų sklypų priežiūros, artėjančios Prienų krašto šventės ir kt.

Aplinkos apsauga

Kiekvienoje seniūnijoje apstu vietų (pamiškės, pakelės, vandens telkiniai ir jų pakrantės, net ir miesto teritorija), kuriose galima pamatyti išmestų automobilių padangų, sofų bei kitų baldų. Jų, tikėtina, paprasčiausiu būdu atsikrato ne tik gyventojai, bet ir verslininkai. Nustatyti pažeidėjus būna labai sunku, o pareikalauti atsakomybės ar nubausti – dar sunkiau, nes kiekvieną atvejį reikia įrodyti. Kalbėdami apie atsakomybės pasidalijimą, sprendžiant šią problemą, ir Savivaldybės vadovai, ir seniūnai pasigedo glaudesnio bendradarbiavimo su Alytaus aplinkos apsaugos inspekcija. Sutarta siekti gerinti bendradarbiavimą, skatinti gyventojus taip pat būti socialiai atsakingus, apie pastebėtus teršimo atvejus pranešti seniūnams, Savivaldybei ar tiesiai Savivaldybės viešosios tvarkos specialistams.

Apleistų sklypų kontrolė

Pasitarime aptarti apleistų sklypų priežiūros klausimai ir su jais susijęs sprendimo projektas, kuris bus teikiamas tvirtinti Tarybai. Sutarta reikliai žiūrėti į tokių sklypų savininkų atsakomybę, siųsti perspėjimus arba taikyti kitas administracinio poveikio priemones.

Kelių priežiūra ir kiti klausimai

Sulaukus palankių orų seniūnijose visu pajėgumu vyksta žvyrkelių lyginimo darbai. Meras A. Vaicekauskas paragino seniūnus skirti ypatingą dėmesį pakelių priežiūrai, kad žvyrkelių lyginimo metu nekiltų problemų, bendradarbiauti su rangovais, užsakant konkrečius darbus. Taip pat atkreiptas dėmesys, kad tvarkomuose keliuose būtų įrengiamos žemės sankasos. Vadovai taip pat ragino seniūnus nuoširdžiai rūpintis žmonėms ir būti atsakingais savo krašto šeimininkais.

Pasiruošimas krašto šventei

Su seniūnais buvo aptartas pasiruošimas Prienų krašto šventei, kuri vyks gegužės mėnesio pabaigoje. Šventiniai renginiai turėtų prasidėti jau gegužės 19 d. ir baigtis gegužės 28 d. Numatytas visas renginių ciklas – sakralinės ir populiariosios muzikos festivaliai, koncertai viešosiose erdvėse, šventinis vakaras erdvėje prie Greimų tilto, edukacijos muziejuje, parodos, konferencija V. Mykolaičio-Putino 130-osioms gimimo metinėms paminėti. Viena diena bus skirta operetės mėgėjams, pagrindinę dieną laukia didelis renginys Prienų estradoje, garsių Lietuvos atlikėjų koncertas, o šventinį maratoną užbaigs tradicinė sporto šventė Paprienėje.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai