Pasitarimas žolės deginimo ir gaisrų prevencijos tema

0
237

Kovo 23 d. Savivaldybėje vyko pasitarimas pernykštės žolės deginimo ir gaisrų prevencijos tema. Pasitarime dalyvavo Administracijos direktorė J. Zailskienė, Prienų r. savivaldybės priešgaisrinės tarnybos vadovas J. Kvietkauskas ir Prienų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas D. Giraitis, Bendrojo skyriaus vedėja J. Mickevičienė, civilinės saugos specialistas R. Trakymas, viešosios tvarkos pareigūnai Dž. Mikalauskienė ir A. Baidokas.

Lietuvoje įsivyraujant šiltesniems ir sausesniems orams, kasmet susiduriama su žolės tyčinio padegimo atvejais. Vieni galvoja, kad žolę deginti naudinga žemei, kiti iš piktų paskatų padega mišką ar žolę. Vienu ir kitu atveju padaroma didelė žala gyvajai gamtai, o neretai nukenčia ir žmogaus turtas ar net pats žmogus.

Akcentuota, kad yra nustatyti tiek žolės deginimo, tiek naudojimosi miško laužavietėmis reikalavimai, o už pažeidimus gresia administracinė atsakomybė.

Šiuose reikalavimuose numatyta, kad laužus kūrenti miške ar arti miško galima tik įrengtose laužavietėse. Sausą žolę, nendres, nukritusius lapus, šiaudus, laukininkystės, daržininkystės, augalinės kilmės liekanas lauko sąlygomis leidžiama deginti tada, kai nėra galimybių jų kompostuoti (arba jei kompostavimas padeda plisti augalų kenkėjams) ar kitaip panaudoti, bet ne arčiau kaip 30 metrų nuo statinių ir tik surinktas (sugrėbtas) į krūvas. Be to, deginimas turi būti nuolat stebimas, o baigus smilkstančią ugniavietę privaloma užgesinti vandeniu ar smėliu.
Pasitarimo dalyviai daug diskutavo apie tai, kaip užkardyti pavasarinius žolės deginimo bei miško padegimo atvejus, kokių prevencinių veiksmų imtis, kad nekiltų nevaldomų gaisrų. Kalbėta apie reidus, kuriuose dalyvauja Savivaldybės specialistai, priešgaisrinių tarnybų, aplinkosaugos ir miškininkų atstovai, bendradarbiavimą su aviatoriais ir urėdijomis, vykdant stebėseną iš oro bei stebėjimo bokštelių, taip pat apie gyventojų švietimą, pasitelkiant į pagalbą seniūnijų ir socialinius darbuotojus, bendruomenes.

Po diskusijų sutarta ir toliau bendradarbiauti, dalintis informacija, įtraukti į prevencines veiklas kuo daugiau žmonių. Savivaldybė savo ruožtu artimiausiu metu parengs skrajutes apie gaisrų prevencijos priemones, jos bus dalinamos seniūnijose.

Direktorė taip pat atkreipė dėmesį, kad dar yra vienišų, gyvenančių atokiose vietose, antisanitarinėmis ir nesaugiomis sąlygomis gyventojų, ir kvietė įtraukti juos į prevencinių veiklų sąrašą: lankyti, padėti įrengti priešgaisrinės saugos priemones. D. Giraitis pasidžiaugė, kad bendradarbiaujant su Savivaldybe ir jai pavaldžiomis įstaigomis daug vienišų, senyvų žmonių, daugiavaikių ir socialiai sunkiai gyvenančių šeimų buvo ir yra aprūpinami įvairiomis saugos priemonėmis arba jiems pagerinamos gyvenimo sąlygos: valomi kaminai, remontuojamos šildymo krosnys, įrengiami dūmų detektoriai.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai