Pasitarimas su pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigų vadovais

0
348

Rugpjūčio 10 d. Prienų r. savivaldybėje vyko Savivaldybės vadovų ir Prienų rajono Veiverių, Jiezno, Balbieriškio ir Prienų pirminės sveikatos priežiūros centrų vadovų pasitarimas, kuriame aptarti asmens sveikatos priežiūros įstaigų paslaugų kokybės gerinimo ir specialistų pritraukimo klausimai.

Asmens sveikatos priežiūros įstaigų vadovai pasidalino patirtimi, kokios profesinės kvalifikacijos specialistų gydymo įstaigose labiausiai stinga, kaip sekasi pritraukti naujus, su kokiais sunkumais ir problemomis susiduriama, taip pat pateikė siūlymų, kaip patobulinti paslaugų kokybę ir pritraukti gydytojus bei slaugytojus dirbti į mūsų kraštą.

Su didžiausiu specialistų trūkumu sveikatos priežiūros įstaigos susidūrė pandemijos laikotarpiu, tačiau ir dabar kai kuriose iš jų specialistų vis dar trūksta: Jiezno PSPC – 2 šeimos gydytojų ir 2 slaugytojų, Prienų PSPC – 1 šeimos gydytojo, Balbieriškio PSPC – 1 šeimos gydytojo. Vis tik dalis medikų jau yra arti pensinio amžiaus, todėl naujų specialistų pritraukimo klausimą reikia spręsti jau šiandien.

Savivaldybės vadovai sutiko, kad gydytojų specialistų trūkumas yra opi problema ir ją būtina spręsti.

Tikėtina, kad su panašiomis problemomis susiduria ir kitos rajono biudžetinės įstaigos. Pasidalinus nuomonėmis ir įžvalgomis sutarta įsigilinti į visus pasiūlymus, kitų savivaldybių patirtis bei parengti trūkstamų specialistų pritraukimo į rajono įstaigas aprašą. Savivaldybės tarybai pritarus, kitais metais būtų numatyta lėšų specialistų skatinimui.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai