Pasitarimas su Kelių direkcijos vadovais dėl kelių priežiūros

0
187

Rugpjūčio 24 d. Savivaldybės meras A. Vaicekauskas, Administracijos direktorė J. Zailskienė, Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus vedėjas T. Žvirblys ir vyr. specialistė L. Milkevičienė dalyvavo Savivaldybės inicijuotame nuotoliniame susitikime su Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) vadovais ir specialistais. Susitikimo metu aptarti aktualūs kelių, priklausančių Kelių direkcijai, priežiūros klausimai, kuriuos pateikė Savivaldybė.

Pažymėta, kad, LAKD paskelbus prioritetinę pėsčiųjų ir dviratininkų takų remonto eilę, Pakuonio Sodų g. šaligatvis, kaip ir Mauručiuose esantis, atitinkamai pateko į 287 ir 169 vietas. LAKD vadovas pripažino, jog buvo padaryta klaida, takų būklė yra prastesnė, nei įvertinta, pažadėjo pakoreguoti visą pėsčiųjų ir dviratininkų takų remonto eilę ir takus sutvarkyti per keletą metų. Atsakydami į paklausimą apie Prienų J. Basanavičiaus g. pėsčiųjų tako atkarpos (nuo J. Basanavičiaus–Vytauto g. iki Šaltinių g.) remontą, LAKD atstovai teigė, kad darbai turėtų prasidėti kitais metais, o artimiausiu metu bus skelbiami projektavimo darbų viešieji pirkimai.

Į Savivaldybės iškeltą įsisenėjusią problemą dėl paviljonų įrengimo viešojo susisiekimo transporto stotelėse prie Kelių direkcijos kelių buvo atsakyta, kad nuo šiol savivaldybėms suteikta galimybė sudaryti bendradarbiavimo sutartis ir pačioms įrengti paviljonus problemiškiausiose vietose.

Dėl kelių Pakuonis–Piliuona ir Balbieriškis–Krokialaukis atnaujinimo gerų naujienų nepateikta. Šie keliai LAKD sudarytoje prioritetinėje eilėje yra labai toli. Buvo tik pažadėta papildomai įvertinti kelio į Piliuoną kelkraščių būklę ir spręsti klausimą dėl ašinių linijų pažymėjimo. Didžiausios duobės nuo Balbieriškio link Mackių kaimo šiais metais bus užtaisytos, tačiau viso kelio atnaujinimas artimiausiu metu nenumatytas.

Meras A. Vaicekauskas apgailestavo, kad sprendimai remontuoti svarbius kelius atkarpomis, paliekant neužbaigtus trumpus ruožus, arba kasmet taisyti kelių pažaidas, neužsiimant rimtu remontu, neužtikrina gero susisiekimo.

Administracijos direktorė J. Zailskienė taip pat pažymėjo, jog paliktos kelio atkarpos ir maži žvyruoto kelio lopinėliai kelia nepatogumų ir net grėsmę saugiam vairavimui, o į skelbiamas problemas LAKD svetainės skyrelyje „Blogi keliai“ reaguojama vangiai.

Susitikimo metu aptarti ir kiti klausimai: Greimų tilto turėklų nesaugios vietos, jungimasis prie lietaus surinkimo įrenginių bei jų priežiūra, iškilių perėjų įrengimas, kelių priežiūra. LAKD vadovas sutiko, kad blogos būklės kelių Lietuvoje yra labai daug, o valstybės finansavimas kelių remontui yra tikrai per mažas, todėl, kol nepasikeis valstybės prioritetai, kelių remonto eilės tik didės. Mūsų savivaldybė irgi gauna per mažą finansavimą, todėl jau trečius metus iš eilės iš savo biudžeto kelių remontui skiria papildomą finansavimą. Šiais metais papildomai jau skirta daugiau nei 900 tūkstančių eurų.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai