Pandemija padovanojo žmonijai 20 metų šuolį elektroninės prekybos srityje

0
544

Šių metų kovo 30 d. Harmony Park vyko renginys „Elektroninė prekyba“ (vartotojų teisės).

Renginio tikslas – atkreipti visuomenės, verslo narių bei nevyriausybinių organizacijų atstovų dėmesį į elektroninės prekybos tendencijas šiuolaikiniame pasaulyje. Sutelkti visus bendrai diskusijai – siekiant išsiaiškinti, kaip apsisaugoti nuo elektroninių sukčių, kaip teisingai pardavinėti, kaip teisingai pirkti.

Renginyje visus susirinkusius pasveikino Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Prienų atstovybės vadovė, UAB „Ekofrisa” direktorė Lina Dužinskienė. Savo kalboje ji pasidžiaugė temos aktualumu, kuris bus gvildenamas būtent Prienų rajone bei palinkėjo visiems gero renginio.

Pranešimus skaitė: Jurgis Gylys, verslo skaitmenizavimo konsultantas ir daugiakanalės prekybos ekspertas. Tema – „Ko reikia, kad šiuolaikinis verslas būtų sėkmingas?“; Neringa Vilbikienė, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba, nuotolinės prekybos skyriaus vyriausioji specialistė.  Tema – „Nuotolinė prekyba: ką vertėtų žinoti atsakingam verslui“.

Savo pranešime Jurgis Gylys labai aiškiai įvardijo pandeminiu laikotarpiu atsiradusias galimybes elektroniniam verslui, arba kitaip tariant verslo plėtrai elektroninėje erdvėje. Šį šuolį galima prilyginti 20 metų šuoliui, kuris įvyko vos per kelis metus, dėl pasaulį užklupusios Covid-19 ligos. Anot pranešėjo, galimybės yra neribotos ir dabar puikus metas savo verslus plėtoti ne tik nacionaliniu lygmeniu, bet ir pasauliniu. Tiesiog svarbu susikurti tinkamą strategiją.

Antroje projekto dalyje vyko diskusija, kurioje dalyvavo Prienų rajono savivaldybės tarybos narys, Prienų vietos veiklos grupės vadovas Mindaugas Rukas ir renginio pranešėjai Jurgis Gylys bei Neringa Vibikienė. Diskusiją moderavo žurnalistė Jurgita Lieponė. Diskusijos ir renginio dalyviai diskutavo apie socialinę atsakomybę įmonėse, organizacijose bei kuo tai pasireiškia žmonių elgsenoje.

Po renginio, tęsiant socialinės atsakomybės misiją, renginio organizatoriai ir dalyviai Harmony Park virtuvės šefo pagaminto maisto 20 porcijų padovanojo, ką tik Prienus pasiekusiems ukrainiečiams.

Taip prisidėdami prie atsakingo vartojimo bei pagalbos tiems, kuriems šiuo metu jos labiausiai reikia.

„Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai yra socialiai atsakinga organizacija, kurios tikslas ne tik organizuoti ir įgyvendinti socialinės atsakomybės projektus, bet ir savo tiesioginiais, darbuotojų pavyzdžiais, įmonių, kurios yra mūsų narės, pavyzdžiais rodyti tikrąjį socialinės atsakomybės veidą“ – teigia projekto koordinatorė, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Prienų atstovybės narystės koordinatorė Roberta Ažukaitė.

Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai dalyvauja Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projekte „Įmonių socialinės atsakomybės skatinimas“. Rūmai įgyvendina vieną iš projekto dalių – kuria platformą „Socialinės atsakomybės galimybių aljansas“. Platformos tikslas – sukurti erdvę, kurioje Lietuvos įmonės atrastų idėjų ir galimybių save realizuoti socialinės atsakomybės veikloje, pasitelkiant į pagalbą Lietuvos nevyriausybines organizacijas, kurios savo realia patirtimi įprasmintų socialinės atsakomybės reikšmę verslo sektoriuje. Visą informaciją apie projektą galite rasti www.sagaplius.lt

Projekto renginiai jau įvyko Šakiuose, Prienuose. Šiais metais planuojama įgyvendinti ir daugiau projekto renginių, kurie vyks Kaune bei Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų filialų savivaldybėse Jonavoje, Kėdainiuose, Marijampolėje.

Projektas Nr. 08.5.1-ESFA-V-423-02-0001 „Įmonių socialinės atsakomybės skatinimas“ yra finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų.

chamber.lt informacija

Komentarai

komentarai