Padėkojo „Balbieriškio parapijai ir bažnyčiai 500 metų“ autoriams ir sumanytojams

0
845

Praėjusį savaitgalį Balbieriškio Švč. Mergelės Marijos Rožančinės bažnyčia ir parapija šventė 500-ąjį jubiliejų. Ta proga buvo išleista ir pristatyta knyga „Balbieriškio parapijai ir bažnyčiai 500 metų“. Knygos pristatymas vyko Balbieriškio Švč. Mergelės Marijos Rožančinės bažnyčioje, kur gausiai susirinko vietos bendruomenės narių ir svečių.

Iškilioje šventėje dalyvavo Prienų r. savivaldybės mero pavaduotoja Loreta Jakinevičienė, administracijos direktorė Jūratė Zailskienė, kurios pasveikino bendruomenę 500 metų jubiliejaus bei knygos sutiktuvių proga ir įteikė padėkas idėjos sumanytojams bei knygos bendraautoriams: Balbieriškio bažnyčios klebonui kun. Remigijui Veprauskui, pedagogui, istorikui Vitui Rymantui Sidaravičiui. Pagrindiniam knygos autoriui ir sudarytojui, žurnalistui Česlovui Iškauskui įteikta Savivaldybės mero Alvydo Vaicekausko padėka ir perduoti nuoširdūs sveikinimai. Knygos autorius asmeniškai padėkojo šventėje negalėjusiam dalyvauti dar vienam bendraautoriui, balbieriškiečiui, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui Algiui Marcinkevičiui.

Šventės metu buvo padėkota ne tik knygos autoriams ir leidėjams leidyklai „Terra Publika“, bet ir rėmėjams UAB „Teltonika“ bei UAB „Archis“.

Knygoje „Balbieriškio parapijai ir bažnyčiai 500 metų“ – penkis amžius apimanti Balbieriškio parapijos ir bažnyčios istorija, kuri suskirstyta į keturis periodus – nuo sielininkų gyvenvietės įsikūrimo ir Maldos namų poreikio bei pirmosios bažnyčios iškilimo apie 1520 metus iki penktosios šventovės konsekravimo iškilmių 2018 m. kovo pradžioje. Neapsiribota vien chronologija, visų 37 klebonų paminėjimu. Knygoje yra pasakojimas apie parapijos kapines, apie žydų maldos namus, kitas konfesijas, su kuriomis per visus šimtmečius taikiai sugyveno katalikų bažnyčia, yra sąvadas anglų kalba, o gale – visa kita parapijiečiui ir mokslininkui naudinga informacija.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai