Nuostabi pasaka, sukurta vaikų

0
218

Rugpjūčio 7-11 dienomis vyko Prienų kultūros ir laisvalaikio centro organizuotos kūrybinės dirbtuvės „Pasaką kuria vaikai“. Per penkias dienas 33 vaikai daug išmoko, patyrė bei, svarbiausia, sukūrė. Savo kūrybinio darbo rezultatus tėveliams, artimiesiems ir draugams jie pristatė rugpjūčio 11 d. vykusios kūrybinių dirbtuvių užbaigimo šventės metu.

Kūrybinių dalyvių „Pasaką kuria vaikai“ užbaigimo šventėje netrūko šypsenų, padėkos žodžių, nuostabių jaunųjų artistų pasirodymų ir gausių aplodismentų. Į Prienų kultūros ir laisvalaikio centre vykusią šventę susirinkę kūrybinių dirbtuvių dalyvių šeimos nariai, draugai, projekto partneriai ir rėmėjai džiaugėsi visą savaitę vaikučių „kurtos pasakos“ rezultatais, įgytomis naujomis patirtimis. Didžiajame ekrane visos veiklos buvo pristatytos spalvingo, džiugaus, draugystės bei prasmingo veiksmo pripildyto keturiolikos skirtingų kūrybinių užsiėmimų fotodienoraščio forma.

Šventės metu pirmieji scenoje pasirodė „Mimų teatro“ aktoriai Rita ir Marius Sekmokai, puikiai apšildę savo mažuosius mokinius – kūrybinių dirbtuvių dalyvius. Vaikai scenoje atliko tris pantomimos etiudus: „Išėjo tėvelis į mišką“, „Tindi rindi riuška“ bei „Cirkas“. O kartu su edukatore Daiva Radzevičiene atliktas šokis išjudino visus žiūrovus, kurių aplodismentai dar ilgai netilo.

Šventinį vakarą kūrybinių dirbtuvių dalyvius ir jų artimuosius pasveikinti ir padėkoti visiems, prisidėjusiems prie šio gražaus projekto, į sceną žengė Prienų rajono vicemerė Laimutė Jančiukienė, Prienų rajono savivaldybės Kultūros ir turizmo skyriaus vedėjas Rimantas Šiugždinis bei Prienų kultūros ir laisvalaikio centro direktorė Virginija Naudžiūtė.
Kūrybinės dirbtuvės „Pasaką kuria vaikai“ vyko jau šeštąjį kartą. Šiemet su vaikais dirbo 14 edukatorių, parengusių tiek pat skirtingų kūrybą, vaizduotę, susikaupimą ir įvairius talentus ugdančių užsiėmimų.

Stovyklėlės metu vaikai smagiai judėjo šokio ritmu su D. Radzevičiene, kūrė knygeles apie savąsias baimes su Danieliu Aldakausku, pasitelkdami žaidimus atvirai kalbėjo apie draugystę ir draugus su PKLC kultūrinių veiklų koordinatore ir organizatore Zita Kuzminskiene, išbandė daugiaveidį pantomimos meną ir cirko triukus kartu su „Mimų teatro“ aktoriais R. ir M. Sekmokais, VšĮ „Meninėje drožyboje“ aplankė skudurininkę Rūtą Rūtę, iš kurios sužinojo, kaip gaminamas „skudurinis“ popierius, patys pasigamino tokio popieriaus atvirutę ir netgi paskanavo „valgomojo popieriaus“ bei kartu su Algimantu Sakalausku leidosi į ekskursiją po „Meninės drožybos“ teritoriją. Iš šokio teatro „Dansema“ direktorės, choreografės, pedagogės ir šokėjos Giedrės Subotinaitės vaikai mokėsi šiuolaikinio šokio improvizacijos – piešimo šokiu, o su PKLC šviesos inžinieriumi Laurynu Tulevičiumi – paveikslus tapė šviesa.

Kūrybinių dirbtuvių metu daug dėmesio skirta ekologijos temai: stovyklėlės dalyviams žmogaus ir gamtos santykį, perteiktą žemės menu, pristatė PKLC dailininkas Dainius Jurevičius, naudojant plastiko maišelius menininkė Laura Petruškė mokė kurti koliažų paveikslus, o MB „Sferinis kinas“ pakvietė vaikus į filmo apie gamtos saugojimo svarbą peržiūrą. Nemajūnų amatų centre vaikai dalyvavo edukacinėje programoje ir ragavo autentiškų dzūkiškų bandų, žinias apie gimtą kraštą praplėtė ekskursijos Prienų krašto muziejuje metu, o tolimą Rytų Aziją, tų šalių kultūrą ir kalbas pažino kartu su PKLC rinkodaros ir komunikacijos specialiste Ieva Kučinskaite.

Iš ties daug veiklų, daug kūrybos ir pažinimo sutilpo į šias penkias dienas. Tikimės, vaikučių smalsumas, noras tobulėti niekur nedings ir kitais metais mes vėl susitiksime!
Projektą kūrybinės dirbtuvės „Pasaką kuria vaikai“ dalinai finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Prienų rajono savivaldybė.

Projekto partneriai Prienų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centras, vaikų dienos centro skyrius „Pienės pūkas“.

Prienų kultūros ir laisvalaikio centro informacija

Komentarai

komentarai