Netekome Prienų Garbės piliečio, partizano Antano Lukšos

0
1847

OLYMPUS DIGITAL CAMERAŠių metų sausio 2 d. anapilin iškeliavo paskutinis iš garsiųjų partizanų brolių Lukšų – Antanas.

Iš Lukšų šeimos į partizanus išėjo 4 broliai. Jurgis, Juozas ir Stasys žuvo, kulkos aplenkė tik Antaną. Jo brolis Juozas Lukša-Daumantas turėjo galimybę pasitraukti į Vakarus, tačiau pasirinko kautis už Lietuvos laisvę ir buvo išduotas. Tačiau spėjo parašyti knygą „Už geležinės uždangos“, kuri pranešė pasauliui apie ginkluotą lietuvių pasipriešinimą sovietiniam okupaciniam režimui.

Lietuvos partizanas, 12 metų Sibiro lageriuose praleidęs A. Lukša pripažįsta, kad užėjus sovietų okupantams apsispręsti, kieno pusėje esi, buvo lengviau.

„Klausimas buvo toks – ar pakloti klumpes už kruvinąjį bolševizmą fronte, ar su jais dar čia pakovoti. Ir daugelis galvojo, kad geriau žūti garbingai negu save aukoti tam kruvinam režimui“, – anksčiau yra sakęs laisvės gynėjas.

A. Lukša buvo daugiametis Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos pirmininkas, vėliau Garbės pirmininkas, 2003 m. jam buvo įteiktas Vyčio Kryžiaus ordino Komandoro kryžius, o 2014 m. suteiktas Prienų miesto Garbės piliečio vardas.

Atsisveikinimas vyks nuo sausio 5 d. (antradienio) 11 val. LPKTS būstinės salėje (Laisvės al. 39, Kaune), laidotuvės – sausio 6 d. (trečiadienį) Veiverių kapinėse.

lpkts.lt informacija

 

Komentarai

komentarai