Naujų COVID-19 susirgimų atvejų Prienų krašte nėra, karantino sąlygos švelninamos toliau

0
811

Balandžio 23 d. duomenimis naujų COVID-19 susirgimų atvejų nei Prienų r. savivaldybėje, nei Kauno regione nenustatyta.

Prienų karščiavimo klinikoje šiandien registruotų pacientų nėra, vakar priimtas vienas.
Savivaldybės įrengtose patalpose izoliacijai, Jiezno paramos šeimai centre, izoliacijos sąlygomis gyvena 3 asmenys, namuose privalomo karantino sąlygų laikosi 43.

Šiandien ir toliau tiriami savivaldybės globos ir slaugos namų darbuotojai. Vakar ir užvakar ištirti 56 (visi atsakymai neigiami), šiandien planuojama taip pat 36. Nuo rytojaus ir kitą savaitę bus tiriami privačių globos įstaigų darbuotojai, taip pat Socialinio paslaugų centro darbuotojai.

Vyriausybė pratęsė karantiną iki gegužės 11 dienos ir antrajame etape dar labiau sušvelnino sąlygas

Nuo ketvirtadienio, balandžio 23 dienos:
– Leidžiama prekiauti augalais, skirtais sodinti, taip pat sėklomis ir trąšomis turgavietėse, parduotuvėms nebetaikomas reikalavimas turėti įėjimą iš lauko pusės, atidaromi prekybos centrai.

Nuo pirmadienio, balandžio 27 dienos:
– Paslaugas, esant tam tikriems reikalavimams, galės teikti kirpyklos ir nagų priežiūros salonai, lauko kavinės, bibliotekos, muziejai ir zoologijos sodai, atveriama galimybė tam tikrų sporto rūšių profesionalioms treniruotėms lauke. Bus privaloma riboti klientų srautus. Vienam klientui turės būti užtikrintas ne mažesnis kaip 10 kv. m. plotas arba vienu metu paslaugos galės būti teikiamos tik vienam žmogui bei užtikrinamos nustatytos higienos sąlygos.

– Pradės veikti bibliotekos, archyvai ir muziejai. Tačiau bus ribojamas lankytojų srautas bei turės būti užtikrinamos higienos sąlygų laikymasis.

– Leidžiami laisvalaikio užsiėmimai atviroje erdvėje – golfo ir lauko teniso aikštynuose, lauko šaudyklose, kartodromuose, vandenlenčių parkuose. Bus privaloma užtikrinti 10 kv. m. plotą, tenkantį vienam žmogui, taip pat tarp lankytojų turi būti išlaikytas ne mažesnis kaip 10 metrų atstumas.

– Lankytojams atidaromi atvirose erdvėse esantys pažintiniai ir mokomieji takai (išskyrus apžvalgos bokštus), parkai, zoologijos, botanikos sodai, užtikrinant, kad tarp žmonių ar grupių bus ne mažesnis nei 2 metrų atstumas. Laikantis šių reikalavimų, taip pat galės vykti atrankos į olimpines ir parolimpines žaidynes reikalavimus įvykdžiusių sportininkų ir olimpinių rinktinių kandidatų, kurčiųjų, pasaulio ar Europos čempionatams besirengiančių sportininkų treniruotės uždarose sporto bazėse.

– Galima organizuoti transporto priemonių valdymo įgūdžių ir gebėjimų vertinimo egzaminus ir aviacijos mokymus.

– Kaukių dėvėjimas viešose vietose ir toliau išlieka privalomas, išskyrus tuos atvejus, kai valgoma ar geriama viešojo maitinimo įstaigose. Kavinės, restoranai ir barai lankytojus galės aptarnauti tik lauke, taip pat, kaip ir anksčiau, tiekti maistą išsinešimui.

Karantino režimo trukmė šalyje – nuo kovo 16 d. 00:00 val. iki gegužės 11 d. 24:00 val.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai