Balandžio 15-19 dienomis Prienų „Ąžuolo” progimnazijos mokytojos S. Pikienė ir D. Mikulevičienė, bibliotekininkė D. Gribinienė ir projektų koordinatorė A.Berezovskaja mokėsi Denijos DiverBot akademijojeir išbandė daug nemokamų įrankių.
Kursus vedė DiverBot akademijos specialistai Ana ir Javi, siekiantys suteikti vaikams galimybę per programavimą ir robotiką susieti visas žinias apie mokslą, technologijas ir matematiką, ugdyti vaikų smalsumą technologijų pasauliui ne tik kaip vartotojus, bet ir kaip kūrėjus, pasiruošusius augančiai pasaulinei STEM (mokslo, technologijų, inžinerijos ir matematikos) įgūdžių paklausai. Mums parodė vaikų pasiekimus- jie dalyvauja nacionalinėse, tarptautinėse ir net pasaulinėse olimpiadose.
Pagrindinis dėmesys kursų metu buvo skiriamas: Padlet, įvadas į edukacinę robotiką, kaip kurti pristatymus ir užduotis su Scratch, 3D dizainas su Tinkercad, kodavimas naudojant Microbit, spausdinimas 3D spausdintuvu, jo veikimo apžvalga. Kiekviena turėjome galimybę sukurti ir atspausdinti savo modelį. Taip pat sužinojome, kas yra mokomoji robotika ir kaip ją naudoti klasėje. Įgyta patirtimi dalinsimės su kolegomis ir ugdytiniais.
Mokymų metu įgijome praktinių įgūdžių ir teorinių žinių. Akademijos vadovas Javi akcentavo sistemingo darbo namuose svarbą ir pasiūlė taikyti metodiką „Mokykitės darydami, bandydami, patirdami nesėkmes, žaisdami…“( Learn by doing, trying, failing, playing…)
Įgytas žinias galima taikyti pamokose arba atliekant veiklas eTwinning ir kituose projektuose, nes naudojami įrankiai lavina problemų sprendimo ir veiklų organizavimo įgūdžius, didina moksleivių kūrybiškumą, ugdo loginį ir matematinį mąstymą, skatina komandinį darbą ir kelia susidomėjimą mokytis naujų dalykų.
Pasibaigus mokymams,galėjome apžiūrėti lankytinas vietas ir senamiesčio kavinėse paskanauti įvairiausių ispaniškos virtuvės patiekalų. Denija yra uostamiestis Viduržemio jūros pakrantėje. Labai patiko vaizdingas ir jaukus istorinis miesto centras, kuriame stūkso viduramžių pilies griuvėsiai, senovinės bažnyčios , o Denijos pilies sienos dominuoja kalvos viršūnėje prie prieplaukos. Aplankyti archeologijos ir jūros muziejų eksponatai mums pasakojo apie miesto atsiradimą, o žaislų muziejuje tyrinėjome turtingą Denijos žaislų gamybos paveldą.
Dalyvavimas Erasmus+ KA122 projekto mokymuose plečia kultūrines, pažintines ir socialines kompetencijas, gilina IT naudojimo įgūdžius ir tobulina užsienio kalbos žinias. Mokytojams leidžia susipažinti su kitų šalių pedagogų sėkmingos patirties pavyzdžiais, skatina kūrybiškai mąstyti, daryti prasmingas įžvalgas.
Adelė Berezovskaja