Metų Moters apdovanojimai 2022!

0
1509

Jau tapo tradicija (vyksta nuo 2006 metų), kad Tarptautinės moters dienos proga Lietuvos Socialdemokratų partijos Prienų skyriaus vyrai iš gautų pasiūlymų nominuoja Metų Moteris.

Jos apdovanojamos už nuopelnus Prienų krašto bendruomenei, darnią šeimą, pasiekimus darbe, visuomeninę veiklą, nepriklausomai nuo jų partiškumo!

2022 m. Metų moterys:

Alvyra Sventickienė

Alvyra Sventickienė – lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė, Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijoje dirba nuo 1970 metų. Šiuo metu gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje moko ikimokyklinio ugdymo vaikus. Mokytoja į gyvenimą išleido tris abiturientų laidas, dirbo direktoriaus pavaduotoja ugdymui. Pedagoginį darbą dirba jau 54 metus. Mokiniai ją vadina „Džiaugsmas“ vardu!

Alvyra yra bendruomenių „Veiverių seniūnijos bendruomenės centras“ ir „Veiverių kraštas“ narė. Aktyvi Veiverių kultūros ir laisvalaikio centro saviveiklininkė, jau dešimt metų šoka tautinių šokių kolektyve. Kuria šventėms scenarijus, yra moterų ansamblio „Radasta“ skaitovė.

Būdama viena iš Veiverių seniūnijos seniūnaičių aktyvai teikė pasiūlymus įvairių problemų sprendimui: gatvių apšvietimui, remontui, komunalinių atliekų tvarkymui, aplinkos gražinimui ir kita.

Alvyros visuomeninė veikla įvairi. Ji yra aktyvi Lietuvos universitetų moterų asociacijos narė, aktyviai dalyvauja asociacijos veikloje. Jos visuomeninė veikla žinoma ne tik Prienų rajone, seniūnijoje ar miestelyje, tačiau ir respublikoje. Ji yra Lietuvos kūrybinės raiškos asociacijos „Menų sodas“, Kūrybinės raiškos asociacijos „Kauno branduma“, Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos, Prienų krašto kūrėjų klubo „Gabija“ narė. Šešiolikos poezijos almanachų bendraautorė, redaktorė, noriai ateina į pagalbą redaguojant knygas kitiems autoriams. Jos darytos nuotraukos puošia almanachų ir kitų poetų knygų viršelius.

Neseniai Alvyra išleido pirmąją savo poezijos knygą „Ateinu su rudeniu“, kuri šiltai buvo sutikta veiveriečių ir kitų skaitytojų knygos pristatymuose.

Alvyra ne kartą yra apdovanota už prasmingą visuomeninę veiklą, už kūrybos, lietuvių kalbos, tautinių tradicijų puoselėjimą. Neseniai ji buvo apdovanota už aktyvią visuomeninę veiklą ir kūrybą Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos „Brandaus intelekto vardiniu medaliu“!

Danutė Adamonienė

Danutė Adamonienė jau eilę metų renkama Užuguosčio seniūnaitijos seniūnaite, taip pat seniūnaičių Sueigos pirmininke.

Danutė yra Užuguosčio kaimo bendruomenės „Radasta“ pirmininkė. Ji yra aktyvi visuomenininkė, veikli, darbšti, atsakinga, komunikabili, nuoširdi moteris. Yra suorganizavusi daug įvairių renginių Užuguosčio krašte: tradicinius Motinos ir Tėvo dienos minėjimus, Petrinių, Užuguosčio bažnyčios jubiliejines šventes.

Danutė Prisideda prie įvairių veiklų Užuguostyje. Praėjusiais metais Užuguosčio gyvenvietėje gatvių apšvietimo stulpus papuošė kalėdinėmis dekoracijomis – „Varpais“.

Danutė yra Užuguosčio parapijos klebono pagalbininkė, palaikant švarą ir tvarką bažnyčioje. Ji padeda Stakliškių seniūnijai, sprendžiant įvairias problemas dėl švaros, tvarkos priežiūros Užuguosčio seniūnaitijoje ir visais kitais klausimais, kurie yra aktualūs Užuguosčio krašto gyventojams.

Danutė aktyviai prisideda prie seniūnijos vasaros šventės organizavimo, įvairių veiklų. Ji yra gerbiama ir mylima Užuguosčio krašto ir kitų seniūnijos gyventojų.

Vilija Žukauskienė

Vilija Žukauskienė gimė Lazdijų rajone, Barčiūnų kaime. 1981 m. baigė Šiaulių medicinos mokyklą ir gavo paskyrimą į Prienų ligoninę. Po dviejų metų perėjo dirbti į Alytaus ligoninės chirurgijos skyrių. 1987 m. grįžo dirbti į Prienų ligoninės vidaus ligų skyrių, kur dirba iki šiol.

Vilijai, esančiai arčiausiai pacientų ir gydytojų, tenka didelė atsakomybė. Ji yra rūpestinga, nesavanaudiška, pasiaukojanti bendrosios praktikos slaugytoja.

Tai aukštos kvalifikacijos profesionalė, pelniusi kolegų ir pacientų pagarbą ir pasitikėjimą. Nuo jos kvalifikacijos ir veiksmų operatyvumo priklauso paciento sveikata ir net gyvybė. Nuolat kelia savo kvalifikaciją, tobulėja savo profesinėje srityje, įsisavina naujas technologijas.

Prasidėjus COVID-19 pandemijai Vilija pirmoji pareiškė norą dirbti su COVID-19 pacientais. Šiuo metu ji taip pat dirba vidaus ligų skyriaus COVID-19 poskyryje.

Aktyviai dalyvauja Prienų rajono savivaldybės ir ligoninės organizuojamuose renginiuose.
Su vyru Arvydu užaugino dvi dukras.

Edita Granickienė

Edita Granickienė gimė Šakių rajone, Būblelių kaime. Baigusi studijas Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centre. Šiuo metu dirba UAB „Palink“ kasininke-pardavėja.

Šeimoje auga keturi vaikai!

Lukas (gimęs 2004 m.) mokosi profesinio mokymo centre Kaune.

Gabrielius (gimęs 2006 m.), Greta (gimusi 2008 m.) ir Nojus (gimęs 2014 m.) mokosi „Revuonos“ pagrindinėje mokykloje.

Editai patinka skaityti knygas, keliauti. Laisvalaikį patinka leisti su vaikais.

Parengta pagal Prienų socialdemokratų informaciją

Komentarai

komentarai