„Lietkabelio“ aukštaūgiai nepaliko vilčių „Vytautui“

0
1133

Panevėžio „Lietkabelis“ (18-10) dominavo po krepšiais ir galingo aukštaūgių žaidimo dėka ketvirtąjį LKL čempionato ratą pradėjo pergale.

Ramūno Butauto auklėtiniai išvykoje 91:76 (25:18, 18:16, 23:21, 25:21) nugalėjo dėl išlikimo lygoje kovojantį Prienų-Birštono „Vytautą“ (5-23).

Ypatingai daug taškų (74) nugalėtojams surinko priekinės linijos žaidėjai. Iš jų labiausiai išsiskyrė pirmoje mačo pusėje dominavęs Vaidas Čepukaitis, iš viso pelnęs 16 taškų.

Pusę savo taškų (46) panevėžiečiai surinko baudos aikštelėje, kuomet Prienų-Birštono klubas iš baudos aikštelės pelnė tik 24 taškus.

Kovą dėl atšokusių kamuolių „Lietkabelis“ laimėjo 42:26.

Rungtynės nesiklostė vienam „Vytauto“ lyderių LiAngelo Ballui, kuris per 21 minutę pelnė 3 taškus (0/3 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 0/2 baudos), atkovojo 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą bei surinko -2 naudingumo balus.

Kiek geriau sekėsi net LaMelo Ballui, kuris ant parketo pasirodė tik tada, kai nugalėtojai jau buvo aiškūs. Šešiolikmetis per 5 minutes spėjo įmesti 5 taškus (1/1 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai), atlikti 2 rezultatyvius perdavimus bei surinkti 6 naudingumo balus.

Prieniškiai rungtynes pradėjo susitelkę ir užsivedę. Pirmojo kėlinio viduryje jie pirmavo 13:9, bet tuomet „Lietkabelis“ spurtavo 16:3 ir išsiveržė į priekį 25:16.

Šeimininkai sugebėjo prisivyti antrojo ketvirčio pradžioje (28:30), bet panevėžiečiai netrukus vėl spurtavo 11:1 bei įgijo dviženklę persvarą 41:29.

Po didžiosios pertraukos „Vytauto“ duobė toliau gilėjo. Svečiai spurtavo 9:0 ir trečiojo ketvirčio pradžioje nutolo jau net 54:37.

Prieš lemiamą kėlinį V. Šeškaus kariauna dar sumažino atsilikimą iki vienženklio skaičiaus (55:64), bet paskutiniosios 10 minučių išsigelbėjimu netapo.

Aukštaūgių vedamas „Lietkabelis“ neprisileisdamas varžovų arčiau lemiamu metu kontroliavo žaidimą ir nuskambėjus finalinei sirenai šventė užtikrintą pergalę.

„Turėjome iniciatyvą ir kontroliavome rungtynių eigą. Prienų klubo krepšininkai šaunuoliai, nes kovėsi iki pabaigos. O mums pavyko solidžiai užbaigti rungtynes. Šiandien žaidėjus pagyriau už tai, kad jie laikėsi disciplinos ir užbaigė rungtynes taip, kaip priklauso“, – džiaugėsi nugalėtojų strategas R. Butautas.

Šiame mače į „Vytauto“ rikiuotę sugrįžo Denisas Lukašovas, kurį laiką negalėjęs rungtyniauti dėl įplyšusių čiurnos raiščių. Ukrainietis per 8 minutes prametė tris tritaškius ir atliko rezultatyvų perdavimą.

„Reikia susitelkti dėl paskutinio mėnesio. Esame komanda, galinti žaisti su visais. Reikia tik visiems pagalvoti apie save. Ir man, ir žaidėjams. Dabar komandoje turime per daug asmeniškumų ir priekaištavimų vieni kitiems. To neturi būti, jei per 10 dienų tai pataisysime, balandį mes tikrai žaisime gerą krepšinį“, – vilties nepraranda V. Šeškus.

„Vytautas“: Eigirdas Žukauskas 14, Egidijus Dimša 12, Rashaunas Broadusas 11, Regimantas Miniotas 8.

„Lietkabelis“: Vaidas Čepukaitis 16, Darjušas Lavrinovičius 14 (9 atk. kam.), Kšištofas Lavrinovičius 13.