„Labas GAS“ šturmą atlaikęs „Neptūnas“ laimėjo Prienuose

0
300

Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) po 4 dienų pertraukos ir vėl ginklus surėmė Klaipėdos „Neptūnas“ (8/11) bei Prienų „Labas GAS“ (1/19).

Šįkart akistata Prienuose baigėsi Dainiaus Adomaičio auklėtinių pergale, pasiekta po įtemptos antrosios mačo dalies – 73:63 (23,15, 22:12, 8:20, 20:16).

Prieniškiams tai jau aštuntasis pralaimėjimas iš eilės.

„Neptūnas“ rungtynes pradėjo iškart apribodamas varžovų žaidimą (23:11), tik Eriko Venskaus keturios baudos pašvelnino rezultatą į pirmo ketvirčio pabaigą. Tahjus Eaddy ir Jovanas Kljajičius siekė tirpdyti „Labas GAS“ atsilikimą dar labiau (20:25), bet savo darbo ėmėsi Martynas Mažeika ir Julius Jucikas, o po poros Mato Jogėlos metimų „Neptūno“ persvara vėl buvo dviženklė – 36:22. Galiausiai į ilgąją pertrauką svečiai iškeliavo pirmaudami užtikrintai – 45:27.

J.Jucikas pirmojoje mačo dalyje ryškiausiai žibėjo „Neptūno“ gretose ir pelnė 13 taškų, atkovojo 4 kamuolius bei rinko 15 naudingumo balų.

Daugiau nei tris minutes trečiajame kėlinyje klaipėdiečiai negalėjo pelnyti taškų, tad „Labas GAS“ spurtavo 8:0. Galiausiai pataikė J.Jucikas, tačiau jam atsakė Rapolas Ivanauskas ir skirtumas mažėjo iki vienaženklio – 38:47. R.Ivanauskas galingai dėjimais drebino krepšį, o ginklų puolime svečiai neatrado. Maža to, T.Eaddy kėlinį uždarė tritaškiu ir „Labas GAS“ atsiliko jau tik 47:53.

A.Sidarevičius pataikė „Neptūnui“ kaip oras reikalingą tritaškį, kuomet tik prasidėjo ketvirtasis ketvirtis – 56:47. Tolimi šūviai užvedinėjo klaipėdiečius, tačiau šeimininkai niekaip neleido jiems atitolti – 53:59. J.Kljajičius ir R.Ivanauskas išlaikė prieniškių viltį gyvą (59:63), tačiau E.Želionio šūvis, pataikytas likus pusantros minutės, praktiškai žudė šeimininkus.

Emocijos čia nesibaigė: R.Ivanauskui į veidą rėkęs Ž.Janavičius gavo techninę pražangą, tuo tarpu jo oponentas – nesportinę. Vis tik rungtynių nugalėtojas jau buvo aiškus.

Klaipėdiečiai vertėsi be sergančio Beno Griciūno, tačiau ant parketo grįžo Deividas Gailius, kuris per 17 minučių pelnė 4 taškus.

Juwanas Durhamas šįkart rungtyniavo su skrandžio problemomis, bet per 20 minučių surinko 11 taškų.

„Labas GAS“: Rapolas Ivanauskas 14 (6 atk. kam.), Juwanas Durhamas 11, Jovanas Kljajičius 9 (1/5 trit.), Erikas Venskus ir Vasilije Pušica (1/5 trit.) – po 8.

„Neptūnas“: Julius Jucikas 15, Matas Jogėla 14 (9 atk. kam.), Klaidas Metrikis 10, Žygimantas Janavičius (6 rez. perd.) ir Edgaras Želionis (9 atk. kam.) – po 9.

„Pirmoje pusėje pavyko kontroliuoti varžovų energiją, 63 taškai – labai geras rezultatas, tačiau po mūsų klaidų „Labas GAS“ įmetė per daug taškų. 16–18 taškų greitame puolime – didžiausia bėda“, – sakė D.Adomaitis.

„Ieškome priežasčių, kas vyksta pradžioje, nes taip yra ne pirmose rungtynėse. Agresijos trūksta, gerų sprendimų trūksta. Per pirmą pusę išmetėme 15 tritaškių – turime žaisti agresyviau, esame jauniausia komanda lygoje. Antroje pusėje tai įrodėme“, – kalbėjo Tomas Gaidamavičius.