Kviečiame rinkti gražiausią įmonės pavadinimą

0
895

Prienų rajono savivaldybė skelbia Prienų krašto gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkursą. Konkursas rengiamas siekiant pasidžiaugti savo krašto įmonėmis, turinčiomis gražius lietuviškus pavadinimus, paskatinti vietos verslininkus kuriant naujų įmonių pavadinimus minčių ir idėjų semtis iš turtingo lietuvių kalbos lobyno. Jau ne vienus metus gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų rinkimus organizuoja Valstybinė kalbos inspekcija, keletas kitų savivaldybių – gal ši graži iniciatyva prigis ir mūsų krašte.

Pirmąjį konkursą skiriame Prienų miesto 520 metų jubiliejui. Tai puiki proga apdovanoti tuos, kurie vykdo verslą mūsų krašte, savo įmonėms renkasi įdomius lietuviškus pavadinimus, prisideda prie lietuvių kalbos prestižo stiprinimo, kuria patrauklų ne tik savo verslo, bet ir viso krašto įvaizdį.

Konkursą organizuoja Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija. Komisija iš Juridinių asmenų registre įregistruotų Prienų rajono įmonių pavadinimų sąrašo atrinko dešimt, jos nuomone, gražiausių ir originaliausių pavadinimų. Renkant buvo svarbu, kad juridinio asmens simbolinis pavadinimas atitiktų bendrinės lietuvių kalbos normas, nebūtų dirbtinis žodis, jo nesudarytų skaitmenys, raidinės santrumpos, vietovardžiai ir asmenvardžiai. Tarp gražiausių pavadinimų nepateko pavadinimai įmonių, kurios veiklos nevykdo arba apie kurių veiklą nepavyko rasti reikiamos informacijos.

Teikiame dešimt komisijos išrinktų pavadinimų: MB „Debesų pieva“, UAB „Du medu“, UAB „Mėsos kraitė“, MB „Karšta lėkštė“, UAB „Saulėta“, UAB „Amžinasis aukuras“, MB „Stato broliai“, UAB „Spalvoti baldai“, VšĮ „Akių šviesa“, VšĮ „Šeštasis pojūtis“.

Kviečiame balsuoti už Jums gražiausius įmonių pavadinimus. Balsuoti galite paspaudę šią nuorodą, taip pat Savivaldybės feisbuko paskyroje. Balsavimas vyks iki balandžio 15 d.

Prienų r. savivaldybės informacija

Romualdo Vaitkevičiaus nuotrauka

Komentarai

komentarai