Užuguosčio krašto žmones buria ir kaimą budina legendinis karnavalas

0
2454

img_4616-1 Pirmąją Šv. Kalėdų dieną mažoje Prienų rajono gyvenvietėje Užuguostyje nuskambėjo grandiozinis labdaros koncertas „Legendinis Užuguosčio karnavalas“. Pernai atkurtas neveikiančios Užuguosčio mokyklos karnavalas tampa nauja tradicija, per kurią į gimtąjį kraštą sugrįžta po visą Lietuvą ir pasaulį išsibarstę buvę mokiniai ir kraštiečiai. Visų tikslas bendras – neleisti Lietuvos kaimui merdėti.

Užuguosčio vaikai sugrįžta kurti kaimo ateities – taip šalies žiniasklaidos pavadinta Užuguosčio kaime 2015-aisiais gimusi iniciatyva įgauna prasmę ir tęstinumą. Prieš dešimt, dvidešimt  ir daugiau metų iš kaimo į didmiesčius išvykę buvę Užuguosčio mokyklos mokiniai nelieka abejingi savo kraštui. Veikti juos paskatino uždarytoje mokykloje prieš metus įvykęs bendramokslių susitikimas. Pamatę itin prastos būklės savo buvusios mokyklos nenaudojamas patalpas buvę mokiniai ėmėsi iniciatyvų. Pirmiausia – surinkti lėšas ir suremontuoti kiaurą mokyklos pastato stogą, kad  drėgmė nesunaikintų to, kas dar yra gero viduje.

Buvusių mokinių pastangos daug kam atrodė neįmanomos ir neduosiančios naudos, tačiau šiandien Užuguosčio mokyklos pastato stogas jau yra padengtas kokybiška  bitumine danga ir pastato patalpos džiūsta. Lėšos šiam remontui buvo surinktos šiuo tikslu atkurto legendinio Užuguosčio karnavalo metu 2015 metų gruodį. Bendram tikslui renginio metu aukojo keli šimtai buvusių mokinių ir Užuguosčiui neabejingų žmonių, o stogo remonto darbus atliko taip pat šios mokyklos auklėtiniai.

Šiai iniciatyvai nelieka abejingos žinomos Lietuvos verslo bendrovės, kurios ženkliai prisideda prie atkurto labdaringo Legendinio Užuguosčio karnavalo finansavimo. Vis daugiau Lietuvos verslo bendrovių neapsiriboja vien tik pelno siekimu ir atkreipia vis didesnį dėmesį į visuomenės poreikius. Tai tampa daugelio įmonių socialinės atsakomybės ir atsakingo požiūrio į Lietuvos provincijos problemas išraiška, kuri garantuoja jų darnų santykį su jautriomis visuomenės grupėmis ir teigiamą grįžtamąjį ryšį. Svarbu, ne tik imti, bet ir duoti, todėl matydami apčiuopiamą naudą Legendinio Užuguosčio karnavalo rėmėjai nelieka abejingi šiai iniciatyvai jau antrus metus.

Legendinio Užuguosčio karnavalo organizatoriai džiaugiasi, kad pavyko atkreipti Lietuvos verslo įmonių dėmesį į mažo Lietuvos kaimo Užuguosčio problemas ir įmonės noriai prisideda prie šios labdarinpaaukok-uzuguosciuigos iniciatyvos įgyvendinimo.  Tai leidžia į Užuguosčio kaimą pritraukti papildomą finansavimo šaltinį – socialiniai atsakingo verslo skiriamas lėšas, kurių panaudoti iki šiol vietos bendruomenėms nepavykdavo. Tai yra didelis buvusių mokyklos mokinių turimų žinių ir resursų panaudojimas bei indėlis į Užuguosčio kaimo ateities kūrimą. Visa tai galima pavadinti unikaliu į miestus iš kaimų nutekėjusio proto sugrįžimu į Užuguostį, kuriame šiuo metu vyksta tai, ko nėra buvę kur kas didesnėse Prienų rajono ir Lietuvos gyvenvietėse.

Antrus metus vienu pagrindinių renginio rėmėjų tapo žemės ūkio produkcijos prekybos bendrovė „Scandagra“, Lietuvos provincijos kultūrinio gyvenimo puoselėjimui neliko abejingas profesionalus komedijos teatras „Domino“, pagrindinį labdaringos loterijos prizą – savaitgalio kruizą Ryga – Stokholmas – Ryga keturiems asmenims įsteigė kelionių agentūra „West Express“. Renginio vietos ir Užuguosčio gyvenvietės šventinio papuošimo dekoracijas neatlygintinai paskolino bendrovė „Adam decolight“. Šiemet prie Legendinio Užuguosčio karnavalo finansavimo ženkliai prisidėjo geros valios žmonės, skyrę 2% savo gyventojų pajamų mokesčio Užuguosčio kaimo jaunimo iniciatyvų klubui. Tokiu būdu buvo gauta 522 Eur parama. Dar 400 Eur renginiui atiteko iš taip pat buvusių mokinių įkurtos unikalios Užuguosčio amatininkų el.parduotuvės www.uzuguostisonline.lt, nuo kurios pardavimų 15-20% lėšų atitenka Užuguosčio kaimo gerovei.

Renginio rėmimui nelieka abejingos vietinės bendrovės. Šiemet kaip ir pernai renginio lankytojai galėjo atsigaivinti bendrovės „Stakliškių midus“ gaiviaisiais gėrimais, paragauti bendrovės „Eulanta“ šakočių, Birštone įsikūrusi „Eglės“ sanatorija įsteigė puikius labdaringos loterijos prizus – procedūrų dovanų kuponus. Dalį labdaringos loterijos prizų įsteigė buvusių Užuguosčio mokyklos mokinių darbovietės arba jų pačių valdomos bendrovės.

Iniciatyvūs buvę Užuguosčio mokiniai nusiteikę bendradarbiauti su visais, kurie turi gražių ketinimų ir nori prisidėti prie Lietuvos kaimo gerovės kūrimo.

Tuo tikslu Lietuvos mobiliojo ryšio operatoriai ir telekomunikacijų bendrovė „Mediafon“ suteikė trumpąjį numerį 1490, kuriuo paskambinus galima paaukoti 2 Eur kitiems kilniems sumanymams Užuguostyje įgyvendinti. Aukoti trumpuoju numeriu galima iki 2017 m. sausio 31 d. Akcijos partneriai – mobiliojo ryšio operatoriai „Bitė Lietuva“, „Omnitel“, „Tele2” bei bendrovė „Mediafon“.

Kalėdų stebuklas Užuguostyje

2016-ųjų pirmąją Kaladų dieną įvykęs Legendinis Užuguosčio karnavalas buvo dar img_4579-1įspūdingesnis nei prieš metus. Tradiciškai renginį sudarė dvi dalys – vaikų ir suaugusių. Vaikų dalyje mažuosius linksmino profesionalūs animatoriai – Snieguolė, Žmogus voras ir Kalėdų senelis, kuris išdalino daug vertingų rėmėjų dovanų. Šįkart dovanas vaikams įsteigė leidykla „Šviesa“, bendrovė „Pieno žvaigždės“ ir natūralių skanėstų gamintojas „Labu“.

Vakaro metu susirinkusiųjų laukė įspūdingas grupių „Patruliai“ ir „Vyšnios“ koncertas bei vakaro kulminacija – labdaringa loterija, kurios prizų fondas šįkart siekė net 2.500 Eur.

Uždarytos Užuguosčio mokyklos pastato išsaugojimui aukojantys karnavalo svečiai laimėjo daug neišdildomų įspūdžių ir vertingų prizų.  Tai ir šuolį parašiutu virš Birštono, ir automobilių detalių prekybos bendrovės „Eoltas“ dovanų kuponus, ir lazerinės estetikos klinikos „Novana“ procedūras, ir rėmėjo „Bravo events“ kvietimus į festivalį „Granatos live“ bei italų superžvaigždės Andrea Bocelli koncertą Lietuvoje, ir žurnalų „Iliustruotas mokslas“ bei „Iliustruota istorija“ prenumeratas, ir bendrovės „Acme grupė“ įsteigtus tokius prizus kaip bevielės ausinės, bevielė garso kalonėlė, „Tefal“ gruzdintuvė, veiksmo kamera, dronas bei daugelį kitų prizų.  Iš viso vakaro metu buvo išdalinti 55 labdaringos loterijos prizai, kuriuos norėdami laimėti žmonės labdaringos loterijos metu suaukojo 883 Eur kitiems geriems darbams Užuguostyje įgyvendinti. Dar 102 Eur vakaro metu buvo paaukoti trumpuoju numeriu 1490 (auka 2 Eur), kuriuo aukoti dar galima iki pat 2017 m. sausio 31 d. Aukojantys Užuguosčiui trumpuoju numeriu taip pat dalyvauja labdaringoje loterijoje, kurioje galima laimėti 50 Eur vertės pirkinių iš el.parduotuvės www.uzuguostisonline.lt Vasario 1-ąją dieną burtų keliu paaiškės vienas telefono numeris, kurio savininkui atiteks šis prizas.

Renginio rėmėjai ir paramos teikėjai: „Scandagra“, „Domino teatras“, „Adam decolight“, „West Express“, „Ekspozicijų centras“, „Eglės sanatorija“, „Lietuviškas midus“, „Verslo žinios“, „Labu“, „La Naya“, „Acme grupė“, „Beatos virtuvė“, „uzuguostisonline.lt“, „Lost in Skydive“, „Novana“, „Stilinga kišenė“, „Bravo events“, „Šviesa“, „Pieno žvaigždės“, „Eulanta“, „Eoltas“, „Weima“, „Brevitra“, „Žerinti Ieva“, „Lietuvos draudimas“, „Kvepalų namai“, „Pobeda Confectionery“, badarių nuoma.

Stakliškių seniūnija geranoriškai pasirūpino kuru šildyti Užuguosčio sporto salę, kurią renginiui suteikė Užuguosčio bendruomenė „Užuguostis“.

Renginį organizavo buvusios Užuguosčio mokyklos mokinės – Silvija Liorančaitė – Jurgelevičienė, Jolita Žvirblytė – Mažeikienė, Simona Šalomskaitė. Pagrindinis partneris – Užuguosčio kaimo jaunimo iniciatyvų klubas.

Jolita Mažeikienė

Komentarai

komentarai