„Tvarkome kultūros paminklus“

0
1309

 ???????????????????????????????Gegužės 26 d. Nemuno krantinėje ties buvusiu „Revuonos“ viešbučiu įvyko vaikų ir jaunimo organizacijų sąskrydis „Tvarkome kultūros paminklus“. Nepabūgę lietingos dienos, į sąskrydį išsiruošė ir Šilavoto pagrindinės mokyklos jaunųjų miško bičiulių ir dailės būrelio nariai.

Dalyvius pasveikinti atvyko Prienų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Algis Marcinkevičius, Švietimo skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas bei Prienų švietimo centro direktorė Danutė Stankevičienė.

Palaikydami Nemuno kilpų regioninio parko Prienų lankytojų centro administratorės Larisos Šaltienės idėją, jaunųjų miško bičiulių ir dailės būrelio nariai padėjo apsodinti gėlėmis iš anksto paruoštą Nemuno krantinės plotą. Kai gėlės suvešės, jomis galėsime gėrėtis visi, atvažiuojantys tiltu per Nemuną iš Birštono pusės.

???????????????????????????????Antroje išvykos dalyje Šilavoto pagrindinės mokyklos mokiniai vyko į Birštoną. Aplankyta miesto centrinis parkas, originalios architektūros mineralinio vandens garinimo bokštas-paviljonas su mineralinio vandens fontanėliu ir druskų galerija. Buvo įspūdinga stebėti, kaip   garintuvo sienomis teka mineralinio vandens čiurkšlės, veikiamos saulės ir vėjo, garuoja savaime ir pačiame bokšte bei 50–80 metrų spinduliu aplink jį leidžia kvėpuoti sveikatai naudingų mineralų prisodrintu, „jūrinio efekto“ oru.

Sportinius gebėjimus moksleiviai išbandė mankštindamiesi su treniruokliais, kurie įrengti parke po atviru dangumi. Išvykos pabaigoje nuvykta į Nemuno kilpų regioninio parko gamtos mokyklą. Peržiūrėta ekspozicija apie vaizdingiausius kraštovaizdžio objektus, saugomas gamtos ir kultūros paveldo vertybes.

Šilavoto pagrindinės mokyklos informacija

Komentarai

komentarai