Supyniau pynimėlį

0
1507

2Sausio 28 d. Jiezno gimnazijoje šurmuliavo etnografinė pradinukų popietė „Supyniau pynimėlį“. Ši šventė gimnazijoje tradicinė: ją kasmet organizuoja pradinių klasių mokytoja Roma Kandrotienė. Šiemet popietė buvo skirta susipažinimui su piemenėlių gyvenimu, piemenavimo tradicijomis bei papročiais.

Mus linksmino Jiezno moterų ansamblis „Jieznelė“, įdomiais pasakojimais apie savo piemenavimą dalijosi buvusi Jiezno gimnazijos darbuotoja Sigutė Kimbirauskienė, na, o tėveliai suruošė kaimiškas vaišes. Pirmokėliai parodė, kaip piemenukai erzindavosi, antrokai pademonstravo piemenų būrimus, trečiokai linksmai sužaidė žaidimą „Ganau ganau aveles“, 4a klasės piemenukai suvaidino, kaip per Jurgines iš tvartų į pirmąją pievų žalumą išgenami galvijai, o 4b klasės piemenukai įvairiais muzikos instrumentais pamėgdžiojo paukščių bei gyvulių balsus. Šve1ntės metu šokome, dainavome, atlikome užduotis, minėme mįsles ir šiltai bei linksmai leidome laiką. Sunkiausia, bet įdomiausia buvo atspėti ir apibūdinti senovinius buities daiktus.

Pabaigoje vaikučius ir visus susirinkusius svečius šeimininkė pakvietė prie vaišių stalo. Juk jei šeimininkė piemenukus gerai pavaišina, gausiai lauktuvių įduoda, kitais metais per Sekmines jos karvės bus kuo gražiausiai apvainikuotos. Kas atvykti netingėjo, tas tikrai nesigailėjo!

Gabija Sinkevičiūtė

Komentarai

komentarai