Stakliškių ir Jiezno kraštus irgi aplankė įdomi paroda

0
1368

IMG_0189 2015-uosius Prienų rajono savivaldybė paskelbė iškilaus mūsų krašto ir visos Lietuvos poeto Justino Marcinkevičiaus metais. Tai buvo proga dar daugiau papasakoti, parodyti apie Tautos dainiumi vadinamą žmogų, pasidalinti mintimis, jausmais ir atsiminimais, pagerbti jo neišmatuojamą indėlį į kultūros raidą.

Prienų Justino Marcinkevičiaus viešoji biblioteka ėmėsi įgyvendinti savo sumanymus, skirtus savo garbingą vardą įstaigai dovanojusiam žmogui. Vienas iš daugelio svarbių darbų – kilnojamosios parodos „Justinas Marcinkevičius. Nuo ištakų iki šiandienos“ parengimas ir pateikimas visuomenei. Poeto gyvenimo ir kūrybos kelią apibūdinantys vaizdai memorialiniame jo kambaryje laukė lankytojų, kurie atėjo į biblioteką ir kasdieniais reikalais, ir į renginius. Tačiau atokesnių rajono vietovių žmonės, gerbiantys didįjį mūsų krašto poetą, galėjo susipažinti su paroda ir nevykdami į Prienus – ji pati atkeliavo į Stakliškes ir į Jiezną.

IMG_0220Gruodžio 9 d. šių seniūnijų kultūros ir laisvalaikio centruose buvo surengti parodos pristatymai, kuriuos lydėjo ir menininkų duetas – aktorė Dalia Jankauskaitė ir birbynininkas Kastytis Mikiška. Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos direktorė Daiva Čepeliauskienė pasidžiaugė gausiai renginį aplankiusiais žiūrovais, jų dideliu dėmesiu poeto atminimui. O stakliškiečiams ir jiezniečiams, be abejo, tai buvo puiki proga prisijungti prie Justino Marcinkevičiaus asmenybės pagerbimo mūsų rajone ir pasimėgauti išties puikia paroda bei menine programa. Tai, kad šis Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos darbas buvo labai palankiai įvertintas rajono žmonių, rodo ir nominacija „Metų projektas“, suteikta laikraščio „Gyvenimas“ skaitytojų.

Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos Jiezno filialo bibliotekininkė Sigutė Katkauskienė

Komentarai

komentarai