Premjero pažadas švietimo profsąjungoms: atlyginimus tikrai didinsime

0
1490

1Spalio 15 d. Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijos (LŠMPSF) atstovai susitiko su Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi ir Vyriausybės kanclerio pirmuoju pavaduotoju Rimantu Vaitkumi.

Susitikime dalyvavo LŠMPSF pirmininkė Laima Juknienė, LŠMPSF priklausančių profesinių sąjungų atstovai – Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos (LŠĮPS) pirmininkas Eugenijus Jesinas, Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (LŠPS) pirmininkas Audrius Jurgelevičius ir jo pavaduotojas Egidijus Milešinas, Lietuvos mokytojų profesinės sąjungos (LMPS) pirmininkė Jūratė Voloskevičienė, Krikščioniškosios švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Aldona Kindurienė.

LŠĮPS pirmininkas E. Jesinas atkreipė dėmesį,  kad ilgą laiką buvo naudojama derybų taktika, ieškota sutarimo, dalyvauta Premjero potvarkiu sudarytos darbo grupės veikloje, kurios pateiktoms išvadoms Premjeras pritarė ir sakė, kad 2016 m. bus prioritetiniai švietimo metai finansavime, kad mokytojų darbo užmokestis tikrai išaugs, tačiau buvo susidurta, kad realiai tai sunkiai įgyvendinama, ir dabar norima konkrečiai žinoti – kaip toliau klostysis visa situacija – ar darbo užmokesčio didinimo nuostata kitiems metams išlieka tokia pati, ar išliks prioritetiniai metai švietimo finansavimui.

LŠPS pirmininkas A. Jurgelevičius priminė, kad dar 2014 m. birželio mėnesį buvo sutarta identifikuoti visas problemas ir jų sprendimo kelius. Ir visa tai, Premjero pavedimu, buvo padaryta – tiek dėl mokyklų tinklo optimizavimo, tiek dėl užmokesčio sistemos ir finansavimo – viskas  sutarta, tačiau problema viena – jokia reforma nevyksta už dyką, o švietime norima viską daryti būtent taip – iš mokytojų reikalaujama aukštos mokymo kokybės, gero darbo, į tai nenorint investuoti nei vieno euro ir dar vis siekiant atimti. Visus metus buvo kalbama, ieškota sutarimų, geriausių planų, tačiau niekas nėra daroma, nematoma jokio judėjimo į priekį.

„Ką pasakyti žmonėms?“, sutartinai klausė visų, susitikime dalyvavusių, profesinių sąjungų vadovai.

Premjeras užtikrino, kad atlyginimai tikrai bus didinami, apie tai jis yra sakęs ir viešai, o klasės krepšelio modelio įgyvendinimui lėšų taip pat atsiras ir jis tikrai bus pradėtas įgyvendinti.

R. Vaitkus įsipareigojo peržiūrėti priemones, kur galima rasti papildomai pinigų darbo užmokesčio didinimo programai ir kitiems tarpinstitucinės darbo grupės nutarimams įgyvendinti. Buvo sutarta dar iki spalio 28 d. vyksiančio kongreso visiems vėl susitikti pas premjerą, į susitikimą pakviečiant švietimo ir mokslo ministrę Audronę Pitrėnienę bei finansų ministrą Rimantą Šadžių, ir bendromis pastangomis bandyti spręsti sudėtingą situaciją švietimo sektoriuje.

svietimoprofsajunga.lt

Komentarai

komentarai