Nelik abejingas savo sveikatai!

0
1153

2Širdies ir kraujagyslių ligos yra aktuali problema ne tik Prienų rajone, bet ir visos Lietuvos mastu. Prienų rajono gyventojų sergamumas kraujotakos sistemos ligomis yra viena iš prioritetinių sveikatos problemų. Širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksniai gali būti kontroliuojami, gydomi ar modifikuojami, todėl Prienų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai skatina dalyvauti „Širdies ir kraujagyslių ligų rizikos grupės asmenų sveikatos stiprinimo“ programoje.

Šios programos tikslas – integruojant pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigų bei savivaldybių visuomenės sveikatos biurų vykdomą sveikatinimo veiklą, efektyviau stiprinti rizikos grupės asmenų sveikatą, supažindinti juos su širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksniais, sveikos gyvensenos principais, išmokyti keisti gyvenseną, valdyti stresą, pasirinkti sveikatai palankią mitybą bei fizinį aktyvumą. Programoje kviečiami dalyvauti asmenys (40-55 m. amžiaus vyrai ir 50-65 m. amžiaus moterys), priklausantys širdies ir kraujagyslių ligų rizikos grupei (padidėjęs arterinis kraujo spaudimas, padidėjęs cholesterolio ir gliukozės kiekis kraujyje, turi žalingų įpročių, antsvorį ir kt. rizikos veiksniai).

Dalyvavimas programoje savanoriškas ir nemokamas. Norintys dalyvauti programoje, pirmiausia turi kreiptis į savo šeimos gydytoją. Jeigu asmuo sutinka dalyvauti programoje, šeimos gydytojas įtraukia į asmenų, sutinkančių dalyvauti programoje, sąrašą.  Sąraše nurodomas rizikos grupės asmens vardas, pavardė ir kontaktiniai duomenys (reikalingi apie numatomas užsiėmimų datas informuoti). Tolimesnę veiklą kuruoja visuomenės sveikatos biuras.

Programos dalyviai bus supažindinti su:

  • Sveika gyvensena, jos reikšme lėtinių neinfekcinių ligų prevencijai.
  • Širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksniais, jų korekcijos ir prevencijos būdais.
  • Mitybos įtaka sveikatai.
  • Fizinio aktyvumo reikšme sveikatai.
  • Streso valdymu.

Užsiėmimus ves kvalifikuoti šių sričių specialistai: šeimos gydytojas, mitybos specialistas, psichologas ir visuomenės sveikatos specialistai. Užsiėmimų laikas bus derinamas Jums patogiu laiku.

Prienų r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

Komentarai

komentarai