Nacionalinis diktantas Prienuose tampa gražia tradicija

0
2882

11Vasario 21 d., šeštadienį, Lietuvoje vyko Nacionalinio diktanto konkurso pirmasis etapas. Nacionalinio diktanto dalyviai šiemet rašė Lauros Sintijos Černiauskaitės tekstą „Pokalbis“. Diktantas buvo transliuojamas tiesiogiai per LRT radiją. Tekstą, kaip ir ankstesniais metais, skaitė žinių vedėjas Marijus Žiedas. Konkursą rengia VšĮ Pilietinės minties institutas. Pagrindinis konkurso organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai. „Pagarba ir dėmesys savo kalbai – tai ir pagarba savo istorijai bei savo valstybei“, – sako Nacionalinio diktanto organizatorė Vytautė Šmaižytė.

Prienų rajone diktantą rašė 129 konkurso dalyviai (54 suaugusieji ir 75 moksleiviai). Džiugu, kad šiais metais rajono gyventojai buvo aktyvesni nei pernai. Nacionalinio diktanto tradiciją tęsė Prienų „Žiburio“, Veiverių Tomo Žilinsko ir Stakliškių gimnazijos, Pakuonio, Išlaužo, Balbieriškio, Skriaudžių ir Naujosios Ūtos pagrindinės mokyklos. Dėkojame šių mokyklų vadovams ir mokytojams už bendradarbiavimą rengiant konkurso pirmą etapą.

14Į Savivaldybės didžiąją salę rašyti diktanto ir prasmingai paminėti Tarptautinės gimtosios kalbos dienos atvyko 29 dalyviai. Daugelis jų diktantą rašė ne pirmą kartą. Susirinkusiuosius pasveikino ir džiaugsmingo susitikimo su gimtąja kalba linkėjo konkurso koordinatoriai Prienų rajone.

Dėkojame ir linkime sėkmės visiems, kurie neliko abejingi pilietinei iniciatyvai ir dalyvavo konkurse. Lauksime finalo, kuris vyks balandžio mėn. Vilniuje. Vertinkime, kurkime ir puoselėkime gimtąją kalbą.

Prienų rajono savivaldybė

Komentarai

komentarai