„Medijų ir informacinio raštingumo ugdymas“

0
1403

1Balandžio 17-osios rytas penkiems Stakliškių gimnazijos atstovams buvo kitoks. Moksleiviai keliavo ne kaip įprasta į pamokas, o į sostinę, į mokykloms skirto projekto „Medijų ir informacinio raštingumo ugdymas“ įvadinę konferenciją. Konferenciją atidarė švietimo ir mokslo ministras prof. dr. Dainius Pavalkis ir  Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje direktorius Bo Haraldas Tillbergas.

Per įvadinę projekto konferenciją lektoriai, žinomi žurnalistai, švietimo specialistai nagrinėjo temas: „Šiandieninės tarptautinės politikos iššūkiai Lietuvai“,  „Žiniasklaidos atsakomybė ir vertybinės nuostatos formuojant visuomeninę nuomonę“, „Naujienlaiškio „Aktualijos. Ką manai?“ projekto pristatymas“,  „Medijų įtaka visuomenei ir mokyklai“, „Mokykla ir žiniasklaida. Kaip integruoti medijų raštingumą į ugdymo turinį?“.

Buvo susipažinta su medijų ir informacinio raštingumo tematikos  integravimo į ugdymo turinį galimybėmis, buvo pristatyta darbo su medijose pateikiama informacija metodika, kuri padės ugdyti mokinių gebėjimus analizuoti spaudoje, radijuje, televizijoje, internete pateikiamą informaciją, lavins kritinį mąstymą.

Džiugu, kad iš 168 mokyklų pateikusių prašymus dalyvauti šiame projekte, Stakliškių gimnazija  tapo laimingąja ir pateko į atrinktųjų 58 dalyvių – mokyklų skaičių.

Pirmasis projekto akcentas dalyvius nuteikė kūrybingai ir aktyviai veiklai, naujiems darbams.

Prienų r. Stakliškių gimnazija

Komentarai

komentarai