Kovo 11 d. Prienuose vyko Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos šventė „Mes galime“

0
1636

Kovo 11-ąją  Prienuose vyko Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos šventė „Mes galime“.1

Šventinė diena prasidėjo malda už Tėvynę Prienų Kristaus Apsireiškimo bažnyčioje, vėliau Laisvės aikštėje vyko iškilminga Lietuvos valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija. Trispalvė buvo iškilmingai įteikta Prienų r. savivaldybės merui Alvydui Vaicekauskui ir buvo perduodama iš rankų į rankas. Netrukus ji suplazdėjo virš Laisvės aikštės.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga susirinkusiuosius pasveikino rajono meras Alvydas Vaicekauskas, LR Seimo narys Vytautas Kamblevičius. Lietuvos šaulių sąjungos Kauno apskrities Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės šauliai  visus pasveikino salvėmis „Už Lietuvos valstybę“, „Už Prienus ir prieniečius“ ir „Už tautos vienybę“.

Po iškilmingos Lietuvos valstybės vėliavos pakėlimo ceremonijos vyko šventinis koncertas „Gintaro laše – mano Lietuva“. Savo pasirodymais visus džiugino rajono mėgėjų meno kolektyvai, šokėjai, dainininkai ir šventės svečiai iš Alytaus profesinio rengimo centro.

Svarbiu šventės akcentu tapo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos bėgimas „Už Prienus“. Bėgime dalyvavo net 481 dalyvis – ne tik rajono gyventojai, rajono mokyklų moksleiviai, bet ir bėgikai iš visos Lietuvos (iš Vilniaus, Kauno, Jurbarko, Trakų, Šiaulių, Paberžės, Garliavos, Radviliškio, Alytaus, Birštono ir kt.). Įvairaus amžiaus bėgimo dalyviai (vyriausiam bėgimo dalyviui – 84 m., jauniausiam – 6 m.) varžėsi 10 km, 5 km ir 2 km distancijose. Didelio dėmesio sulaukė ir masinis bėgimas „Už Prienus“.2

Bėgimo nugalėtojus pasveikino ir apdovanojimus įteikė rajono meras Alvydas Vaicekauskas, mero pavaduotojas Algis Marcinkevičius, savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Visockas, Alytaus profesinio rengimo centro direktorius Vytautas Zubras, VšĮ „Krašto vitrina“ vadovas Vaclovas Sinkevičius.

Šventėje taip pat vyko Alytaus profesinio rengimo centro programa „Profesijos gyvai“, Stakliškių ir Jiezno gimnazijų pilietinės akcijos, Prienų r. sav. visuomenės sveikatos biuro sveikatinimo akcija, Prienų PK prevencinės veiklos reprezentacija, šurmuliavo prekybininkai, tautodailininkai. Lietuvos šaulių sąjungos Kauno apskrities Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės šauliai demonstravo ginklus, Prienų  PGT – gelbėjimo įrangą, Prienų šaulių 6-oji kuopa ir UAB „Ekofrisa“ vaišino šauliška koše, Prienų ūkininkų sąjunga – bulviniais blynais, restoranas-kavinė „Beržas“ – arbata.

LR Seimo narys Andrius Palionis apdovanojo patriotinio eilėraščio konkurso „Čia Lietuva“ dalyvius, VšĮ „Krašto vitrina“ vadovas Vaclovas Sinkevičius – rajono mokyklų geriausius sportininkus.

Šventės organizatoriai – Prienų rajono savivaldybė, Prienų r. sav. kūno kultūros ir sporto centras, Prienų kultūros ir laisvalaikio centras.

Kovo 11-oji Lietuvos žmonėms – tai ne vien 3raudonai nuspalvintas skaičius kalendoriuje, ne vien laisvadieniu ir ilguoju savaitgaliu pažymėta šventė. Nuoširdžiai tikime, kad Kovo 11-osios data visada žymės ne tik erškėčiais apaugusio Lietuvos kelio į laisvę pabaigą, bet bus svarbi šventė, primenanti apie laimėtą nepriklausomybę Tėvynei ir iškovotą šviesią ateitį augančioms Lietuvos kartoms.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai