Integralios pagalbos paslaugos Prienų rajone

0
1585

1Senstant gyventojams didėja socialinės globos ir slaugos poreikis. Formuojantis šioms problemoms, tenka ieškoti efektyvesnių būdų joms spręsti – kurti integruotą pagalbą senyvo amžiaus ir neįgaliems darbingo amžiaus asmenims jų namuose.

Siekiant išspręsti šią problemą Prienų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centre nuo šių metų lapkričio 7 dienos startavo projektas „Integralios pagalbos teikimas tikslinių grupių asmenims jų namuose“.

Jau antrą dešimtmetį Europos Socialinis fondas investuoja į žmogų. Šį kartą atsigręžta į  neįgaliuosius ir senyvo amžiaus asmenis, turinčius sunkią negalią ir nustatytą nuolatinės slaugos poreikį. Prienų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centro įgyvendinamas projektas ir yra skirtas šiems asmenims bei jų šeimos nariams. Projekto tikslas – suteikti integralią pagalbą (socialinę globą ir slaugą) namuose neįgaliems darbingo amžiaus ir senyvo amžiaus asmenims bei konsultacinę pagalbą jų šeimų nariams.

Kompleksiškai teikiamos socialinės ir sveikatos priežiūros paslaugos padės tenkinti gyvybinius poreikius neįgaliems ir senyvo amžiaus asmenims, siekiant sudaryti sąlygas kuo ilgiau gyventi savo namuose. Integralią pagalbą teiks 2 mobilios komandos. Kiekvienoje komandoje dirbs slaugytojas ir jo padėjėjai, socialinis darbuotojas, jo padėjėjai, esant poreikiui, į komandą įsijungs ir psichologas. Iš projektui skirtų lėšų bus įsigyti du automobiliai, reikalinga įranga bei priemonės, kuriomis, teikdami paslaugas, naudosis mobilių komandų darbuotojai.

Šio projekto dėka padidės teikiamų socialinių paslaugų kokybė, nes bus integruotos ir slaugos paslaugos, o neįgalius asmenis prižiūrintiems šeimos nariams sudarytos geresnės sąlygos įgyti, patobulinti profesinę kvalifikaciją ar dalyvauti darbo rinkoje, o jų globojamiems artimiesiems – kuo ilgiau likti gyventi savo namuose.

Integrali pagalba teikiama darbo dienomis, iki 4.5 valandų per dieną. Socialinės globos paslaugos – mokamos, o slaugos paslaugos teikiamos nemokamai, jos finansuojamos Europos struktūrinių fondų lėšomis. Žengti pirmyn nėra lengva, o rezultatų kartais tenka laukti ilgai, bet tikimės, kad šio projekto naudą greitai pajus ne tik centro paslaugų gavėjai, bet ir jų artimieji. Kviečiame naudotis šiomis paslaugomis dalyvaujant Integralios pagalbos projekte.

Dėl informacijos kviečiame kreiptis į Socialinių paslaugų centrą adresu: Vytenio g. 2, Prienai, arba tel. (8 319) 52 576.

Prienų r. savivaldybės Socialinių paslaugų centro informacija

Komentarai

komentarai