„Įdomiausia vaikystės pasaka“

0
1446

3Ačiū, kad gavau tą laimę
šia kalba kalbėti,
Gyventi su lietuvišku žodžiu
Ir švelniai jį paglostyt…

Tokiais žodžiais Prienų „Revuonos“ pagrindinėje mokykloje vasario 25 dieną buvo pasitikti Prienų rajono mokyklų mokiniai, kurie moka dailiausiai „glostyti žodžius“ – juos gražiai, aiškiai ir taisyklingai užrašyti.

Jau šeštus metus Lietuvoje rengiamas dailyraščio konkursas „RAŠOM“, kuriame gali dalyvauti mokiniai nuo 3 klasės ir suaugusieji. Prienų „Revuonos“ pagrindinėje mokykloje pirmą kartą surengtas dailyraščio konkursas pradinių klasių ir vyresniems mokiniams, lankantiems logopedines pratybas.

Dailiojo rašto konkursas pavadintas „Įdomiausia vaikystės pasaka“. Mokiniams buvo pasiūlyta „praverti pasakos duris“ – prisiminti savo vaikystės pasakas, kurios nuo pirmųjų sakinių apgaubia malonia ramybe, šiltais prisiminimais ir leidžia vėl pasijusti vaiku. Kadangi 2016-ieji metai Lietuvoje paskelbti Bibliotekų metais, skatinome mokinius apsilankyti rajono, mokyklų bibliotekose, patiems paieškoti gražiausių, įsimintiniausių savo 2vaikystės pasakų ir dailiu raštu parašyti pasirinktą pasakos dalį.

I-asis etapas vyko rajono mokyklose, kur logopedų ir specialiųjų pedagogų iniciatyva buvo atrinkti mokiniai, gebantys dailiausiai „valdyti plunksną“. Džiugu, kad dalyvauti tokiame pirmą kartą rajone organizuojamame dailiojo rašto konkurse panoro dalyvauti mokiniai iš 12 rajono mokyklų. 82-iejų mokinių dailyraščiai II-ame etape buvo pateikti vertinimo komisijai, kurią Prienų rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo R. Zailsko įsakymu sudarė specialistai iš Prienų Pedagoginės psichologinės tarnybos, Prienų švietimo centro, Prienų rajono savivaldybės Švietimo skyriaus ir Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos. Vertinimo komisija, atsižvelgdama į dalyvių amžiaus grupę, vertino dailyraščio teksto išdėstymą, rašto aiškumą, tolygumą, atidumą ir darbo estetiką. Buvo atrinkti patys geriausi dailiojo rašto darbeliai, kurių autoriai apdovanoti Švietimo skyriaus diplomais ir Švietimo centro atminimo dovanėlėmis, o visi konkurso dalyviai gavo Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos padėkos raštus.

Konkurso dalyviai, atvykę į Prienų „Revuonos“ pagrindinę mokyklą, galėjo pasigėrėti 1eksponuojamais rajono mokyklų mokinių dailyraščio darbais, išgirsti Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos mokinių daineles ir posmus apie žinomus pasakų herojus ir sudalyvauti daug šurmulio ir teigiamų emocijų sukėlusiame mini konkurse – „Atspėk pasakėlę – gauk dovanėlę!“, kuriame pagal „Revuonos“ mokinių iliustracijas reikėjo kuo greičiau atpažinti vaikystės pasaką.

Pirmasis rajone dailyraščio konkursas nustebino dalyvių gausa ir parodė, kad rajono mokyklų mokiniai neabejingi knygai ir lietuviškam žodžiui, o juos mokantys mokytojai ir pagalbos mokiniui specialistai skatina tobulinti taisyklingą ir gražią mokinių rašyseną.

Inga Kuzminskienė, Zita Linkevičienė

Komentarai

komentarai