Eglės Aukštakalnytės Hansen knygos pristatymas

0
2681

SL378933Vasario 25 d. Prienų Justino Marcinkevičiaus viešojoje bibliotekoje vyko Eglės Aukštakalnytės Hansen knygos „Mamahuhu. Šešeri metai Kinijoje” pristatymas.

Susitikti, pasidalinti įspūdžiais su kraštiete, knygos autore, aktore, keliautoja, fotomenininke, rašytoja atvyko knygos autorės artimieji, buvę mokytojai, klasės ir mokslo draugai, didelis būrys jos gerbėjų.

Ne vienoje pasaulio vietoje gyvenusi menininkė prisipažįsta, kad šioje šalyje pritapti buvo sunku kaip niekur kitur. Lietuvoje menininkė nebegyvena nuo 1999-ųjų. Kartu su šeima moteris gyveno Rusijoje, Kenijoje, Mozambike, Kinijoje.

„Kinija yra „monstras“ visomis prasmėmis. Joje gyvenu nuo pat jos atsivėrimo užsieniečiams, kai ji 2008-aisiais prisistatė pasauliui su olimpinėmis žaidynėmis Pekine, jau suformavusi savo įvaizdį. 2010 metais Šanchajuje vyko pasaulinė „Expo“ paroda, tada sekė komunistų partijos valdžios pasikeitimas, atsirado nauji lyderiai. Mačiau tą piką, kilimą iki aukščiausių rodiklių, dabar turiu galimybę stebėti, kaip iš didelio fabriko, didelės statybų aikštelės Kinija bando imti kitą rakursą“, – teigia rašytoja.

Prienų Justino Marcinkevičiaus viešoji biblioteka

Komentarai

komentarai