Edukacinė kelionė

0
1245

1 Vilniuje įsikūręs Lietuvių kalbos instituto Kalbos muziejus „Lituanistikos židinys“, kuriame lankėsi Stakliškių gimnazijos septintos klasės mokiniai su klasės vadove ir mokyklos direktore.

Lituanistikos židinys – tai Lietuvių kalbos instituto padalinys, kurio uždavinys yra patrauklia ir šiuolaikiška forma perteikti visuomenei naujausias kalbotyros žinias, šviesti visuomenę aktualiais kalbos vartojimo klausimais, kelti lietuvių kalbos prestižą, motyvuoti moksleivius kaip būsimuosius kalbos tyrėjus ir puoselėtojus, propaguoti lietuvių kalbą kaip Europos daugiakalbystės bei kultūrų dialogo partnerę.

2Šios lietuviškos edukacinės kelionės metu mokiniai susipažino su elektroninėse vartyklėse esama išsamia informacija apie įvairias kalbotyros sritis: kalbos istoriją, dialektologiją, raštijos istoriją, terminologiją, dabartinę vartoseną, lietuvių gestų kalbą.

Pamatė archyvinius dokumentus, kalbininkų asmeninius daiktus. Išbandė kompiuterinius kalbos žaidimus, tarmių karaoke, kalbos žaislus. Po edukacinės- pažintinės pamokos kino teatre žiūrėjo Mažąjį princą ir prieš vykstant namo aplankė įspūdingą Vilniaus eglę.

Prienų r. Stakliškių gimnazijos informacija

Komentarai

komentarai