Dailės gebėjimų ugdymo svarba ikimokykliniame amžiuje

0
1267

22015 m. gegužės mėn Prienų lopšelio-darželio „Pasaka“ auklėtoja Asta Rauluševičienė dalijosi praktine patirtimi rajono ikimokyklinio ugdymo pedagogų metodinio būrelio pasitarime.

Buvo pristatyta piešimo ir tapymo raidos pakopas, šios veiklos lavinimo būdai ir metodai, akcentuota socialinės ir emocinės, fizinės, pažinimo ir kalbinės  vaiko  raidos skatinimą menine veikla, kūrybinių gebėjimų brandinimo svarba. Kalbėta apie papildomą vaikų asmenybės ir dvasinės būsenos aiškinimą, renkantis vieną ar kitą spalvą piešiniui, individualius vaikų poreikius ir kaip reikėtų vaikus sudominti ir paskatinti piešti.

Pasitarimo metu buvo demonstruojama atvira ugdančioji veikla, kurios metu buvo pristatomi nauji, įdomūs vaikams dailės ugdymo būdai. Taip pat auklėtojos turėjo galimybę susipažinti su įvairiomis dailės technikomis, apžiūrėti vaikų darbų pavyzdžius bei grožėtis autorine „Bitučių“ grupės  ugdytinių Mortos ir Agnės piešinių paroda.

1Ypač svarbu vertinti vaikus kaip meno kūrėjus, pateikiant vaikams meninę veiklą kaip džiaugsmingą pažinimo patirtį. Tuomet  laimingas vaikas dažnai sakys: „Žiūrėk, aš tau nupiešiau piešinį! “.

Prienų lopšelio-darželio „Pasaka“ informacija

Komentarai

komentarai